Vecrīga

Ekskursija pa Vecrīgu

Vecrīga ir Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrs ar senu un Baltijas reģionam svarīgu vēsturi, kas atrodas Daugavas labajā krastā, sevī iekļaujot pēc mūsdienu priekšstatiem nelielo 13. – 18. gs. nocietinājumu, kurā ir lielā skaitā atrodami unikāli viduslaiku arhitektūras pieminekļi, kas pārsteidzošā kārtā pārdzīvojuši divus pasaules karus.

Vecpilsētas šaurās, bruģētās ieliņas aptver ne tikai viduslaiku stila mājas, bet arī unikālas sakrālās celtnes. Viens no populārākajiem apskates objektiem ir Rīgas Doms – Latvijas Ev. Luteriskās baznīcas arhibīskapa katedrāle, kura tika dibināta 13.gs., un kuras ērģeles ir zināmas ar brīnumainu skanējumu. Sv.Pētera baznīca arī lepojas ar visaugstāko torni, bet Sv. Jēkaba katedrāle ir Romas katoļu baznīcas kardināla sēdeklis. Vecrīgā atrodas arī Sv. Jāņa baznīca, kur īpaši reliģisko svētku priekšvakarā notiek ekspresīvi koncerti.

Jura baznīca, zināma arī kā Baltā akmens pils, skaistā Vecrīgas sinagoga, Sv. Gara konventa sēta, Danenšterna nams ar ekspozīciju, kur var ieraudzīt bagātu iedzīvotāju dzīves apstākļus viduslaikos, dzīvojamo ēku komplekss “Trīs brāļi”, Rīgas pils, Pulvertornis un citas celtnes, kas ir saglabājušās no senajiem viduslaikiem.

Rīga vienmēr bija zināma kā varena osta, vēlāk arī kļūstot par Hanzas savienības daļu, kas apvienoja Baltijas reģiona un Ziemeļvācijas tirgotājus. Par turīgu Hanzas savienības laiku liecina Lielā un Mazā ģilde, kā arī Melngalvju nams ar bruņinieka Rolanda statuju tā priekšā.

Visas šīs celtnes savulaik uzcēla vietējo amatnieku un mākslinieku ģildes. Vecrīga ir varens un grandiozs senās pilsētbūvniecības šedevrs, 21.gs. ir pielāgojies tūristu straumēm ar muzejiem un mākslas galerijām, viesnīcām, kafejnīcām un klubiem. Gan dienā, gan naktī Rīgā ir iespējams atrast kaut ko tieši priekš sevis.

Iesakām Jums arī izmēģināt virtuālo ekskursiju pa Rīgas vēsturisko centru.