Antālija

Antālija: senais un modernais līdzās

Mūsdienu Antālija ir zināma kā tūristu magnēts, kas vilina tūkstošiem ceļotaju no visas pasaules, bet tās vēsture ir daudz dziļāka par to. Dibināta 159. gadā pirms mūsu ēras ar nosaukumu Ataleja, tā bija uzcelta par godu savam pamatlicējam – Pergamas karalim Atalam II. Valdība mainijās, laiku gaitā pilsētu kontrolēja vispirms Roma, pēc tam Bizantija, un tad seldžuki, pilsēta turpināja augt un attīstīties, un tādēļ sodien tur var redzēt gan vismodernākās tehnologijas, gan vairāku senu un diženu kultūru pēdas, kas pilsētai piešķir neatkārtojamu atmosfēru.

Infrastruktūra

Pilsētas iedzīvotaju skaits pārsniedz divus miljonus, kas dot pamatu uzskatīt Antāliju par Turcijas dienvidu galvaspilsētu, kura ir aprīkota ar starptautisko reisu lidostu un attiecīgu tūrisma infrastruktūru. Smilšainās Vidusjūras pludmales, pieczvaigžņu hoteļi un zaļi parki – tas viss nodrošina gan atpūtas noskaņojumu, gan lielisku pieredzi, kas noteikti pavadīs Jūs vēl ilgu laiku pēc aizbrauksanas. Mierīga sauļosanās vai naktsklubi pilsētas centrā – viss tas harmoniski sadzīvo Antālijā, ļaujot baudīt jebkura tipa izpriecas.

to pašu ir iespējams apgalvot arī par transporta infrastruktūru – līdz Antālijai ir iespejams tikt gandrīz vai ar jebkādu transportu (vairāk par to, kā izvēlēties attiecīgo ceļošanas veidu, lasiet šeit), kaut gan daudzi tūristi atzīmē, ka visērtāk līdz pilsētai ir nokļūt ar autobusu.

Vēsture

Īpaši interesanta ir senākā Antālijas daļa, Kaleiči vecpilsēta, kas atrodas pašā jūras krastā. Viduslaiku šaurās ielas, omulīgas kafejnīcas un viena no slavenākājām vietām Antālijā – Karatai garīgā skola (nesajauciet ar Karatai medresi Konjas pilsētā!), kas tika uzbūvēta 8.gs un demonstrē seldžuku arhitektūras pieminekli. Arī citas valdības, kā jau bija minēts, astāja te savu mantojumu – Adriāna vārti, celti pēc Romas imperātora Adriāna vizītes uz Antāliju, pilsētas arheoloģijas muzejs, kurā atrodas slavenās Svētā Nikolasa relikvijas, Hidirlik tornis, kura vēsture sniedzas līdz pašas pilsētas pirmsākumiem, jo tās tika uzbūvēts kā bāka otrajā gadsimtā pirms mūsu ēras, kā arī vairaki citi senātnes pieminekļi, ieskaitot pasaulesslaveno Jivli minaretu, kuru pirms 13 gadsimtiem pavēlēja uzcelt valdnieks Ala ad-Din Keikubads.

Pludmales

Saprotams, ka modernajā pilsētas centrā gandrīz vai nav pludmaļu, līdz ar to viesnīcas pārsvarā atrodas Antālijas nomalēs. Pati pilsēta atrodas uz klintīm, kas garantē brīnišķīgu ainavu no viesnīcu apartamentu logiem, kaut gan arī piespiež līdz pludmalēm tikt ar speciala lifta palīdzību. Viesnīcas ir arī atrodamas blakus pilsētai – Konjalti un Laras plusmalēs.
Ne tik sen tūrisma zona Antālijā tika paplašināta – 28 kilometros no pilsētas tika uzcelts jauns kūrorts nosaukumā Aksu, kur modernās tehnoloģijas ir inkorporētas seno laiku Austrumu ēku stilā. Runājot par pludmalēm, tās Aksu ir kombinētas, t.i. pamatā tās ir smilšainās, bet arī arī oļiem pārklātas daļas.

Izpriecas

Vēl viena lieta, kas seit pārsteidz tūristus, ir tas, ka Antālijā, salīdzinājumā ar pārējiem Trucijas kūrortiem, viss ir ļoti liels – diskotēkas, tirdzniecības centri, akvaparki – viss ir rīkots tā, lai izturētu milzīgas tūristu plūsmas. Starp citu, runājot par tirdzniecību, Antālija ir arī slavena vieta pasaules šopoholiķu vidū, jo tur ir atrodami zīmoli no visām Zemes pusēm, un arī ne viltus replikas tumšo ieļiņu stūros, bet originālas lietas nopietnos tirdzniecības centros, kuri dažkārt aizņem veselas ielas.

Ar lielu vai mazu budžetu, vienatnē vai ar ģimeni, noskaņots uz mierīgu vai aktīvu atpūtu – Antālijā ikviens tūrsits atradīs to, kas pie sirds iet tieši viņam.