Rīga

Rīga: Eiropas kultūras galvaspilsēta

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, kur dzīvo gandrīz 1/3 valsts iedzīvotāju – 700 000 cilvēki -, kas arī padara to par lielāko pilsētu Baltijas valstīs. Rīga ir pazīstama ar savu vēsturisko centru (Vecrīgu) un plašāko Centra rajonu, kur atrodas vairāk nekā 800 jūgendstilā celtņu. Pateicoties tam, Vecrīga ir atzīta par UNSECO Pasaules mantojuma objektu, un Rīgas centrs noteikti atstās iespaidu uz ikvienu mākslas un arhitektūras cienītāju. Jūgendstilu raksturo detalizētas fasādes, mitoloģisko būtņu un ziedu reljefi un skulptūras, kā arī koši izrotātas durvis un logi. Pēc Otrā pasaules kara lielākā Rīgas daļa tika nopostīta, kamēr ap 1990.g. netika īstenoti vairāki pārbūves un atjaunošanas projekti, kas padarīja pilsētu tādu, kāda tā ir šodien – tūristu vidū viena no populārākajām pilsētām Austrumeiropā.

Rīgas muzeji

Rīgas muzeji ir labākā vieta, ar kuru tūrists var uzsākt savu iepazīšanos ar šo pilsētu. Viens no lielākajiem ir Nacionālais mākslas muzejs, kura iespaidīgo kolekciju sastāda 52 000 darbi, kas pārstāv vairākus stilus un laikmetus. Ieinteresēts ceļotājs Rīgā varēs atrast arī citus muzejus, kuri ir veltīti visdažādākajām jomām – sākot no Rīgas Motormuzeja un beidzot ar Saules muzeju, kurš ir veltīts tikai un vienīgi…jā, tieši tā, saulei. Ņemot vērā tādu plašu mākslas objektu klāstu, nav brīnums, ka Rīga 2014. gadā kļuva par Eiropa kultūras galvaspilsētu!

Rīgas festivāli

Katru gadu Rīgā norisinās vairāki festivāli, kuru klāsts piedāvā gan tradicionālās svinības, gan modernus pasākumus. Šie ir tikai daži, regulāri festivāli, kas sevī neiekļauj ar unikāliem pasākumiem saistītas svinības:

  • “Staro Rīga” gaismas festivāls, kas tiek rīkots katru novembri un ilgst 5 dienas, simbolizējot gaisma uzvaru pār tumsas spēkiem
  • Alus festivāls tiek rīkots maijā, un, neskatoties uz tā nosaukumu, piedāvā ne tikai alus (kura tik un tā tur ir ļoti daudz), bet arī citas izpriecas, ieskaitot dzīvo mūzika, sacensības u.c. Alus ir viens no Latvijas lepnumiem, līdz ar to šīs pasākums tūristam ir perfekta vieta, lai izbaudītu šo tradicionālo dzērienu kopā ar brīnišķīgo Latvijas virtuvi.
  • Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir pazīstami katram Latvijas iedzīvotajam. Kopš 1873.g., kad šīs svinības tika sarīkotas pirmo reizi, katru gadu Dziesmu un Deju svētki pulcē vairāk nekā 30 000 dalībnieku. Ja šim skaitlim pievienot vēl skatītājus, tad tas kļūst par vienu no lielākajiem pasākumiem Eiropa!