Jūrmalas apskates objekti

Jūrmalas apskates vietas

Dzintaru Mežaparks un skatu tornis

Dzintaru Mežaparks ir piemērots gan aktīvās, gan mierīgas atpūtas piekritējiem. Tas aprīkots rekreācijai kopā ar bērniem, ģimeni un draugiem, kā arī sportošanai vai vienkāršai priežu meža gaisa izbaudīšanai.

Parkā atrodas bērnu rotaļu laukumi, speciāli celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, strītbola laukumi, skeitparks, autostāvvieta, kafejnīcas, kā arī citi labiekārtojumi. Parks ir atvērts visu gadu, neatkarīgi no sezonas. 2010. gadā tā vidū tika atklāts skatu tornis, kura platforma atrodas 33,5 metru augstumā un kuram ir 12 balkoniņi. Tornis ir pieejams bez maksas katram parka apmeklētājam.

Lielā Ķemeru tīreļa taka

Šī taka ir Ķemeru nacionālā parka vispazīstamākais objekts, kas tūristiem piedāvāja iepazīties ar augsto purvu un tā iemītniekiem. Tā tika atklāta pēc ilglaicīga remonta, un tagad piedāvā teiksmainu pastaigu pa dēļu laipām neskartā augstajā purvā. Laipa vedīs Jūs caur sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstību.

Brīvdabas muzejs

Muzejs tika dibināts 1970.gadā, kaut gan pirmajiem apmeklētājiem tas tika atklāts tikai deviņus gadus vēlāk. Muzejā ir iespējams ieraudzīt vairākus fascinējošus eksponātus, to skaitā 19.gadsimta piekrastes zvejnieka sētu ar tai raksturīgām būvēm – dzīvojamo māju, zivju kūpinātavu, tīklu šķūni, pirti, ratnīcu ar klēti un citām ēkām. Tās visas muzejam tika piegādātas no dažādiem Jūrmalas zvejnieku ciemiem. Muzejā atrodas arī enkuru un zvejas laivu kolekcija, kā arī lielākā virvju kolekcija Latvijā, kas atrodas virvju vīšanas darbnīcā. Muzejam ir iespējams pasūtīt ekskursijas, kuru laikā varēs pamēģināt kūpinātas zivis un īstu latviešu alu.

Skulptūra “Bruņurupucis”

Tēlniekā J. Bārdas 1995. gadā izveidotā skulptūra simbolizē mūža ilgumu un kļuva par vienu no vispazīstamākajiem Jūrmalas apskates objektiem.

E. Rācenes peldu iestāde

Tā tika celta no 1911. līdz 1916. gadam un ir piederējusi, kā var spriest pēc nosaukuma, E. Rācenei. Te var izbaudīt vairākas dažādu tipu vannas: ar silto jūras ūdeni, ogļskābes vannu, kā arī skābekļa un skuju ekstrakta vannas. Nav brīnums, ka Padomju laikos šeit atradās dziednieciskais kūrorts, kas tika atzīts par vienu no Jūrmalas vislabāk iekārtotajām ārstniecības iestādēm.

Gleznu teātris “Inner Light”

Mākslas galerijā atrodas savdabīga gleznu izstāde, kur darbi tika veidota unikālā fluorescentās glezniecības tehnikā, kas īpašā apgaismojumā ļauj gleznām mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits tās variants, kurš parasti redzams nebūtu.

Jūrmalas pilsētas muzejs

Šis muzejs papildus vairākām izstāžu zālēm iekļauj arī visu pilnvērtīgai atpūtai – kafejnīcu, suvenīru veikaliņu u.c. No 2008. gada vasaras muzejā var apskatīt pastāvīgu ekspozīciju nosaukumā „Rīgas jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture”. Kopš 2012. gada septembra ir arī apskatāma izstāde “Mode kūrortā”. Muzeja apģērbu, peldkostīmu, aksesuāru, fotogrāfiju un modes žurnālu kolekcijas iepazīstinās Jūs ar kūrorta dzīves tikumiem, tradīcijām un modei no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 70. gadiem.

Dzintaru koncertzāle

Viens no pilsētas nozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem ir skatuve, kas piedāvā plaša spektra gan Latvijas, gan ārzemju mākslinieku kultūras programmas. Arhitektora Viktora Mellenberga darbs, šī zāle tika atklāta 1936. gadā un tolaik bija aprīkota 690 vietām. 1960. gadā tā tika papildināta ar vasaras koncertzāli 2000 skatītājiem. teicama akustika te tiek nodrošināta ar metāla konstrukcijas apdari un koka apšuvuma palīdzību. Šī zāle ir arī pazīstama ar to, ka 1961. gadā te un pie dzelzceļa stacijas “Dzintari” filmēja Gunāra Pieša filmu „Kārkli pelēkie zied”.

Bet, ja Jūs joprojām nav pārliecināti, vai ir vērts apmeklēt Jūrmalu, apskatities mūsu top 10 iemeslu aizbraukt uz turieni, un Jums nepaliks nekādu šaubu par šo ceļojumu.