Vīne: Austrijas kultūras metropole
Ir daudzas pilsētas, kas pretendē uz Eiropas galvaspilsētas statusu pēc dažādiem parametriem – sākot no ģeogrāfiskā izvietojuma līdz ekonomiskās aktivitātes. Runājot par kultūru, vislielākās izredzes kļūt par galvaspilsētu būtu Vīnei – Austrijas galvaspilsētai. Mūsdienu infrastruktūra, tīrība, drošība, skaistums – viss, kas ir nepieciešams, lai izbaudītu ceļojumu uz Eiropas sirdi.
Klimats
Austrijas klimats ir mērens, ar četrām labi izteiktām sezonām. Vidēja temperatūra vasarā ir no 20°C līdz 30°C, bet ziemā – apmēram 0°.
Apsaktes vietas
Ja Jums dzīvē nepietiek romantikas, tad nav nekas labāks par braucienu uz Vīni – šauras viduslaiku ieliņas un plaši lauki no Impērijas laikiem, Šonbrunas pils un austrijas valdnieku Imperiālā pils (Hofburga) – vēstura un māksla ir uz katra Vīnes stūra, bet aiz šī stūra atrodas mūsdienu komforts un tehnoloģijas, pārvēršot šo pilsētu par īstu laika mašīnu, kura ļauj ērti un ātri nokļūt no septiņpadsmitā gadsimta divdesmit pirmajā un atpakaļ.
Kā jau bija minēts, Vīne ir kultūras bagāta pilsēta. Klasiskie un eksperimentālie teātri, kino un deju festivāli, opera un operetes, izstādes un koncerti – neatkārībā no tā, no kurienes Jūs ceļojat vai cik ilgu laiku paliekat Austrijā, Vīnē vienmēr notiks kaut kas, kas noteikti ies Jums pie sirds. Turklāt, runa nav tikai par mākslas kultūru, bet arī par kulināriju – Vīne ir arī slavena ar savām tradicionālajām kafeinīcām un vīna krogiem (Heurige).
Par Vīnes mūziķiem ir vērts parunāt atsevišķi, jo tādi vārdi kā Mocarts, Bēthovens, Šūberts un Štrauss ir zināmi visiem. Viņu mantojums Vīnē ir saglabajies līdz pat sodienai – Vīnes Filarmoniskais orķestris (Wiener Philharmoniker) ir viens no slavenākajiem orķestriem pasaulē, un Vīnes Zēnu koris atrod sev jaunu slavu jebkur, kur tas brauc uzstāties, kā arī citi Vīnes Konservatorijas absolventi tiek visā pasaulē atzīti par sava darba meistariem.
Vizuālās mākslas piekritējiem Vīne arī ies pie sirds, jo vietejie valdnieki vienmēr atbalstīja mākslas galerijas, izstādes un arī pašus māksliniekus – pat Vīnes metro ir izrotāts ar vērtīgiem Jūgendstila ornamentiem (tādēļ nebrīnieites, ja tas atgādinās jums Rīgas vecpilsētu), kurus veidoja pats Oto Vāgners. Un paši Vīnes iedzīvotāji turpina šo kultūru attīstīt, galu galā, kur Jūs vēl atradīsiet pilsētu ar tā saucāmo “kafejnīcu literatūru”?