Madride: karaliskā kultūra

Madride

Madride ir Spānijas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta valstī. Madride ir slavena ar savu kultūras un mākslas mantojumu, kas izpaužas tādās apskates vietās kā, piemēram, El Prado muzejs un Palacio Real Spānijas valdnieku pils.

Šie un citi apskates objekti gandrīz vai visi ir izvietoti Madrides centrā, un paša pilsēta arī atrodas Ibērijas pussalas gandrīz vai pašā centrā (nedaudz uz ziemeļaustrumiem no tā). Šāda tieksme pēc objektu centralizācijas tikai uzsver Madrides svarīgo lomu šī reģiona vēsturē un imperiālistisko pagātni.

Klimats

Madrides klimats ir izteikti kontinentāls, sauss un karsts. Vasaras šeit ir karstas, ziemas aukstas, un nokrišņu nav pārāk daudz. Lietus parasti līst pavasarī un rudenī, kā arī šīs sezonas ir vismērenākās, it īpaši aprīlis, maijs, jūnijs, septembris un oktobris. Sniegs Madridē parasti ir sastopams kalnos, kaut gan ziemā zemienēs arī dažkārt snieg, lai arī nedaudz.

Kultūra

Kā jau tika minēts, Madrides kultūra atspoguļo tās kā Spānijas impērijas galvaspilsētas pagātni – karaļu pils, plaši laukumi, spāņu monarhijas rezidences, kā arī milzīgas katedrāles un baznīcas. Protams, Madride var lepoties arī ir moderno tūrisma infrastruktūru un tehnoloģiju pārpilnību, tomēr tieši Spānijas vēsturiskie pieminekļi piesaista sev tūristu skatienus.

Klimats diezgan stipri ietekmē arī vietējo kultūru. Tā, piemēram, tāda parādība kā siesta ir joprojām bieži sastopama Madrides ielās, kad dienas vidū, karstās saules dēļ, spāņi atstāj savas darbavietas un dodas vēsākās vietās, lai atsvaidzinātos ar kādu dzērienu. Protams, tie Madrides iedzīvotāji (Madrilenjos, kā viņi paši sevi sauc), kuri vairāk asociē sevi ar vispārīgo eiropiešu dzīvesveidu, turpina strādāt arī siestas laikā, kā arī savu darbu nepārtrauc tūrisma jomas darbinieki. Tā, piemēram, veikali uz Puerto del Sol centrālā laukuma ir atvērti visu laiku, katru dienu, ieskaitot svētsdienas.

Infrastruktūra

Madride ir zināma kā viena no pasaules tūristiem ērtākās un drošākās pilsētām. Publiskais transports Madridē ir organizēts efektīvi un darbojas kā labi uztaisīts pulkstenis, ielas ir tīras, un par ceļotāju drošību vienmēr rūpējas vietēja policija.

Tādēļ kā Madride katru gadu piesaista tūkstošiem tūristu, atpūtas kompleksi un iestādes tē arī ir attiecīgi pielāgoti milzīgām cilvēku plūsmām. Madrides bāri un naktsklubi ir populāri gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju vidū, un paši Madrilenjos ir zināmi ar to, ka ir gatavi ballēties līdz pat septiņiem no tīra katru dienu.