Norvēģija

Norvēģijas skarbi fjordi un ziedošās pļavas

Norvēģija (Norge) ir viena no Skandināvijas valstīm, atrodoties pussalas pašos ziemeļos un robežojoties ar Krieviju un Somiju.

Norvēģija ir labi pazīstama ar savām satriecošām un daudzveidīgām ainavām – no gariem fjordiem (ļoti šauriem līčiem), kas sašķeļ krastus, līdz ziedošām pļavām, kuru skaistumu tikai izceļ apkārtējais dabas skarbums; no kalniem, kas ceļas tieši no jūras, līdz sniega tuksnešiem, kur neredzēsiet ne augu, ne dzīvo būtņu.

Vēsture

Pirmo reizi sadrumstalotas vikingu karalistes apvienoja 827. g. konungs Haralds Skaistmatis, vēlāk izplatot norvēģu kultūru uz citām zemēm, ieskaitot Islandi, Fēru salām, kā arī uz Skotiju un Īriju, kur norvēģi dibināja Dublinas pilsētu. 14. gs. sākumā Norvēģija un Zviedrija tika apvienotas zem viena karoga, un vēlāk, kopā ar Daniju, izveidoja tā saucamo Kalmāras ūniju.

Vēlāk, 1521. g. Zviedrija no Kalmāras ūnijas atdalījās, un 1814. to pašu izdarīja arī Dānija. Drīz vien Norvēģija un Zviedrija apvienojas aliancē, kura pastāvēja līdz 1905. gadam, no kura arī skaita modernās Norvēģijas vēsturi.

Izklaides

Norvēģija fjordi

Norvēģijas fjordi

Ceļojums uz Norvēģiju ļauj izbaudīt gan neticamas un grandiozas kalnu ainavas, gan aktīvu atpūtu. Vietējie kalni ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem pasaulē, šajā ziņā sacenšoties ar Austrijas kūrortiem.

Kalnu un līdzenumu slēpošana ir ļoti populārā izprieca gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju vidū. Trisilas, Hafjelas un Hamsedāles kalni nav sliktākti par Alpiem, un Strinā, Galdhopigenā un Folgefonā ir pat iespējams izbaudīt kalnu slēpošanu kreklos un sortos, jo tieši tur atrodas trīs parki, kas vienīgie Norvēģijā strādā vasarā, nevis ziemā.

Kalnu riteņbraukšana arī ir populāra izprieca. Tik populāra, īstenībā, ka gandrīz vai jebkur ir iespējams iznomāt velosipēdu, kā arī apkart daudzām pilsētām ir ierīkoti veloceļiņi tieši riteņbraukšanas nolūkiem. Tomēr, mēs iesakām būt īpaši piesardzīgiem, jo ir arī vietas, piemēram visi tuneļi, daudzi no kuriem ir ļoti gari, jo iet tieši caur kalniem, kur riteņbraukšana ir aizliegta, jo tieši tajās vietās tā būtu pārāk bīstama.

Norvēģija arī ir ideala valsts pārgājienu rīkošanai, jo teltis tiek ļuts uzstādīt gandrīz vai jebkurā vietā un laikā, lai tikai tās nenotiktu uz apstrādātās zemes vai tuvāk par 150m līdz ēkām. Kā jau tika minēts, Norvēģija ir slavena ar savām ainavām, un tūristi, kas dodas pārgājienā, var būt droši, ka tas, ko vini redzēs, paliks ar viņiem uz visu mūžu.