Turcijas apskates objekti

Ko apskatīt Turcijā

Hamamonu rajons Ankarā

Hamamonu kvartāls ir viens no Ankaras visinteresantākājam vietām. Tas stiepjas no Ankaras pils uz leju pa pakalnu, sevi ietverot viduslaiku šauras ieliņas, vecās mājiņas un vēsturiskās ēkas. Vairākums vecāko celtņu tagad ir restorāni, kafejnīcas vai suvenīru veikali. Papildus kvartāla vēsturiskam izskatam Hamamonu atrodas arī 4 vecās mošejas: Haci Mussa, Tacettin Sultan, Karacebey un Sarikadi mošejas. Šeit var atrast Mehmeta Akifa Ersoja, slavenā dzējnieka, kurš sacerēja Turcijas himnu, māju un viņam veltīto muzeju. Mākslas iela un Amatnieku tirgus ir pilni ar vietejo meistaru veikaliņiem, kas pārdod visādus suvenīrus un rotas. Šajā kvartālā tiek rīkoti arī daudzi pasakumi, it īpaši tamadana mēnesī. Ja gribat izjust, kā bija dzīvot Osmāņu impērijā vairakus gadsimtus atpakaļ, labāku vietu par Hamamonu kvartālu nav iespejams iedomāties.

Stambulas tulpes

Par “tulpju valsti” bieži vien sauc Nīderlandes, tomer Tucijas galvaspilsētai Stambulai (Istanbul) arī ir ko piedāvāt. Jā, tulpes uz Stambulu tika importētas no Holandes, tomēr mūsdienās šo ziedu kultūra kļuvar patstāvīgu un populāru, ka tie pat kļuva par neoficiālo Stambulas simbolu. Tulpju laiks šeit iestājas no marta beigām līdz maija sākumam, un tās ir redzamas visur, kur tikai ir vieta ziedu stādīšanai. Ja Jums patīk novērot vai bildēt neparastās un eksotiskās tulpju šķirnes, mēs iesakām doties uz Sultanahmet, Emigran vai Camlica parku. Turklāt, Emigran parkā aprīlī tiek organizēts tulpju festivāls.

Konjas mauzolejs

Konjā atrodas slavenais Mevlana jeb Rumi mauzolejs (Mevlana Müzesi), kur ir apglabāts sūfiju mistiķis un filozofs Rumi (zināms arī kā Mevlana vai, pilnā vārdā, Mawlana Jalal ad-Din Muhammad Balkhi-Rumi ), kā arī balkus atrodas muzejs ar viņā dzīves reliktiem. Izstādes objekti ietver vsdažādākos artefaktus, no veciem manuskriptiem līdz vairākiem Seldžuku ēras mākslas darbiem. Ja ir iespēja apmeklēt Rumi mauzoleju, noteikti nepalaidiet to garām.

Izmiras tirgus

Izmira ir slavena ar Kemeralti tirgu, kas sāka veidoties ap iekšējo pilšetas līci, kurš 17. gs aizberts, ļaujot tirgum paplašināties. Kaut gan formāli tas ir tirgus, pēc būtības Kemeralti ir vesels atpūtas komplekss ar milzīgo teritoriju un atpūtas zonām. Protams, tur ir arī ir ļoti daudz veikalu, kur ir iespejams iegādāties gandrīz visu, ko tikai sirds var kārot. Perfekta vieta, lai izjustu Austrumu bazāra (tirgus nosaukums daudzās Tuvo Asutrumu valodās) atmosfēru un rosīgumu.