Kopā ar bērniem

Ģimenēm ar bērniem

Latvija piedāvā interesantu un jauku laika pavadīšanu ne tikai pieaugušiem, bet arī ģimenēm ar bērniem.

Pie pasaku tēliem

Talsu novadā atrodas Laumu dabas parks, kur ir ierīkota bišu, putnu, augu un meža taka, kas katrai vienkāršai pastaigai pievieno izzinošu vērtību papildus jau esošai atpūtas un dabas harmonizējošai ietekmei. Taka gan nav vienīgais, kas tiek piedāvāts apmeklētājiem, viņu rīcībā ir arī minigolfu, batuts, sporta laukums aktīvām nodarbībām un šķēršļu josla jeb sporta taka savu spēku pārbaudei.

Tērvetes dabas parkā tūrists var sastapt izcilās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku tēlus unikālā priežu sila apkārtnē, kur vareno koku mūžs ir gandrīz vai 300 gadi.
Bērnus Rūķīšu mežā sagaida Rūķu māmiņa, kā arī pa Pasaku mežu kursē pasaku vilcieniņš. 3 kvadrātkilometru lielais parks pārsteidz ar savu skaistumu un atrakciju daudzveidību, un pieredzējušie cilvēki saka, ka lai pilnībā to izbaudītu, ir nepieciešamas vismaz 3 stundas.

Ventspilī ģimenēs kopā ar bērniem var izpriecāties Bērnu pilsētiņā, kā arī Piejūras brīvdabas muzejā izmēģināt mazbānīti.

Piedzīvojumi un aktīvā atpūta

Tie, kuriem vairāk pie sirds iet aktīva atpūta, var aizceļot ūdens atrakciju parku „Līvu Akvaparks” Jūrmalā vai pārbaudīt savus spēkus šķēršļu joslā Rīgas Mežaparka, Siguldas vai citā Latvijas piedzīvojumu parkā. Arī ziemā ģimenēm būs ar ko nodarboties – daudzi slēpošanas kalni piedāvā sportošanas iespējas gan lieliem, gan maziem. Jūgendstila Rīgas apskatīšana mazos ceļotājus var nopietni nogurdināt, bet nevienu nav garlaikojis cirks vai zoodārzs! Rīgas Zooloģiskais dārzs ar savu bagāto dzīvnieku kolekciju noteikti spēs iepriecināt ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos, un „Rīgas Cirka” vēsture ir pat ilgāka, nekā zoodārzam – tas tika uzcelts 1888. gadā un tiek atzīts par vienu no vecākajiem cirkiem Eiropā. Katru gadu vietēja cirka meistari organizē aizvien aizraujošākus priekšnesumus, piesaistot ceļotājus no visas Latvijas.

Rotaļu laukumi

Mūsdienas Latvijā katrs sevi cienošs krogs ir aprīkots ar bērnu rotaļlaukumu, bet Rīgā mazuļus ir iespējams aizvest uz atpūtas centru “Lido”. Kamēr vecāki pusdieno, bērniem ir pieejamas visdažādākās atrakcijas. Ja gribat atpūsties mierīgākos apstākļos, mēs ieteiktu pavadīt laiku pludmalē pie jūras — Latvijas piekraste ir 498 kilometrus gara, piedāvājot tūristiem vairākas baltu smilšu pludmales, kuru pasaulē nav nemaz tik daudz. Vecāki ļaujas saules peldei, bērni cep smilšu kūkas – miers un harmonija!

Labsajūtai

Gandrīz vai katra kafejnīca vai restorāns piedāvā ēdienus, kas īpaši garšo bērniem. Lielos sporta un kultūras pasākumos, kā arī lielos tirdzniecības centros, vecākiem ir iespēja bērnus var atstāt tā sauktajās bērnu pilsētiņās profesionālu audzinātāju uzraudzībā, kamēr paši viņi iepirkās.