Taizeme

Tazieme: zelta pilis džungļu vidū

Taizeme jeb oficiāli Taizemes Karaliste ir viena no tūristu vidū vispopulārākājām valstīm, un bieži vien viņi, meklējot eksotiskos ceļojumus, sāk savu iepazīšanos ar Tālajiem Austrumiem tiesi no Taizemes. Garšīgi ēdieni, tropiskais klimats, apburoša kultūra, diženi kalni un lieliskās pludmales – to visu un pat vairāk Jūs atradīsiet tieši Taizemē.

Eksotiska, bet ērta un droša, lēta, bet aprīkota ar vismodernāko infrastruktūru – ļoti daudzi ceļotaji meklē jebkādu iespēju paciemoties Taizemē kaut vēl vienu dienu, un nekā nevar atrast iemeslu, lai aizbrauktu.

Vēsture

Taizemes Karaliste tika izveidota 1238.g. kā Sukotai (Sukhothai) valsts, savu attīstības visaugstāko punktu sasniedzot 14.gs. zem karaļa Ramkhamhaenga valdības, tieši pirms pakļausanas Ajutajas impērijai, kuras sastāvā Taizeme arī pastāvēja līdz 1767. gadam.

Līdz 1939. gadam šī valsts bija zināma kā Siāma, un, atšķirībā no daudzām citām Āzijas valstīm, tā nekad netika iekarota, ar ko mūsdienu taizemieši ļoti lepojas. Otrā pasaules kara laikā, kad zem Japānas kontroles nonāca lielākā Dienvidāzijas daļa, Taizeme palika neatkārīga, kaut gan arī tas tika saniegts, noslēdzot ar japāņiem sadarbības līgumu.

Modernā Taizeme ir parlamentārā monarhija, kur karalis spēlē cerimoniālo lomu. Neskatoties uz to, viņš paliek par taizemiešu iemīļoto valsts simbolu, kā arī Rama IX ir pasaules visilgāk vāldošais monarhs.

Kultūra

Taizeme Bangkoka pils templis

Dižā Pils, Bangkoka

Bangkoka ir Taizemes galvaspilsēta, no kuras tūristi parasti sāk savu eksotisko ceļojumu. Kaut gan tā ir viena no pasaules modernizētakājām pilsētām, Bangkoka nav tipiskais “cementa džungļu” pārstāvis un ir gan ar senās, gan ar mūsdienu kultūras apskates objektiem.

Vairākums tūristu noteikti apmeklē Lielo pili, kas īstenība ir ēku komplekss, kur katra celtne pati par sevi satriecošs arhitektūras piemineklis. Pils arī ir Wat Phra Kaew, Taizemes svarīgākā budisma tempļa un slavenā Smaragda Budas, atrašanas vieta. Citi populāri objekti ir Wat Pho, Wat Arun (Wat ir templis vai klosteris taju valodā) un Džima Tompsona māja, kaut gan šis saraksts nav pilns pat tuvu.

Ja vēlaties vēl vairāk iedziļināties Taizemes vēsturē, iesakām apmeklēt Ajutaju un Sukotai pilsētas. Ceļojumu uz Sukotai var arī papildināt ar Si Sačanalai (Si Satchanalai) un Kamphaeng Phet apmeklējumu – abas pilsētas ir UNESCO pasaules mantojuma objekti. Isānā ir atrodami vairāki Khmeru arhitektūras pieminekļi.

Ziemeļu provinces ir zināmas ar unikālo ceilšu kultūru, kā arī daudzi tūristi izvēlas to pārgājienu rīkošanai. Sešas lielākās Taizemes ciltis ir Akha, Lahu, Karen, Hmong, Mien un Lisu, un katrai ir unikāla kultūra un valoda.

Tūristi, kas ir ieinteresēti modernajā vēsturē, var apmeklēt Kanchanburi un apskatīt Otrā pasaules pieminekļus un tiem veltītus muzejus.

Pludmales un salas

Taizeme ir pilna ar pludmalēm un piejūras kūrortiem, slavenākie no kuriem ir Phuketa, Ko Samui un Pataja. Čumphon arhipelāgs sastāv no vairākām salām jebkurai gaumei – no tūristu infrstruktūras pilnām līdz pilnīgi neapdzīvotām. Tur arī atrodas Mu Ko Ang Thong nacionālais parks.

Pārējo salu vidū populāras ir Ko Phi Phi, Ko Latna, Ko Pha Ngan un Ko Chang. Ja meklējat cilvēku neskartās pludmales, iesakām Ko Kut, kas arī ies pie sirds pārgājienu mīļotājiem, jo visa sala ir blīvi pārklāta ar tropiskajiem džungļiem, līdzīgi Brazīlijai.

Daba

Taizeme ir plasi pazīstama ar saviem ūdenskritumiem, kuru valstī ir vairāk par 13, ieskaitot slaveno, 250m augsto un 450m plato Thi Lo Su. Uzmanības cienīgi ir arī 7 pakāpju Erawan un 11 pakāpju Pa La-u ūdenskritumi. Turklāt, ļoti iesakām arī apmeklēt Phang Nga līča klintis, kas izaug tieši no ūdens, un dažkārt šķiet, ka uz tiem neattiecas gravitācijas spēks.