Kemera

Kemera: pludmales visām gaumēm

Kemera ir kūrorts netālu no Antālijas, kas pagātnē bija neliels zveinieku ciemats. Izaugt Kemerai plīdzēja tūristi, kuri jau izsenis ir iemīļojuši šo vietu. Mūsdienas tas moderns kūrorts ar attiecīgu infrastruktūru, kurš sevī apvieno Turcijas provinciālu šarmu ar mūsdienīgi aprīkotām viesnīcā.

Daba

Visvairāk Kemera vilina ceļotājus ar savam ainavām – tur ir atrodami gan klani, kuru grēdas beidzas jūrmalā, gan zaļi meži, gan neliela jahtu osta, gan pat īsts Austrumu tirgus katru nedēļu. Kaut gan klimats Turcijā ir diezgan karsts, augļu dārzi, mūžzaļie meži un zeidu pļavas rada patīkamu ēnu, vēsumu un valdzinošas smaržas. Kalni arī ietekmē tūrisma sezonu – atšķirībā no Turcijas līdzenumu kūrortiem, Kemerā tas sākas nedaudz vēlāk, bet toties rūdens šeit arī ir siltāks un ilgāks.

Pludmale šeit ir pārsvarā oļu, 40 km gara josla gar dzidru jūru, kura ir slavena ar to, ka tās dibeni var redzēt pat diezgan lelos dziļumos.

Atpūtas iespejas

Īstenībā, Kemera nav vienīgais kūrorts šajā zonā – neieskaitot Antāliju, netālu atrodas arī Belebdi ar savām trīm papildus zojnām. Belebdi ir liecinājums tam, ka Turcijā var atpūsties ne tikai bagāti tūristi, bet arī ceļotaji ir vidējiem ienākumiem, jo tur atrodas lētākas viesnīcas, kas nodrošina tādu pašu atpūtas kvalitāti, kā pārējie kūrorti, tikai atrodas tālāk no jūras. Belebdi-2 ir zināms kā viens no vecākajiem kūrortiem šajās vietās, kur atrodas ceļotāju iecienīti klubi un viesnīcas. Visās Belebdi zonās atrodas vai nu mākslīgo smilšu, vai nu oļu pludmales.

Kemeras tuvumā atrodas vēl četri kūrorti, toskait Geinika ar platformu smilšainām pludmalēm un naturālām oļu pludmalēm un Kiriša ar visu viedu viesnīcām, kas būs piemērotas jebkura ienākuma līmeņa tūristiem.

Nedudz tālāk no Kirišas ir Čamjuva un Tekirova ar ļoti lielām zaļām teritorijām un oļu pludmalēm, kas katru gadu aicina tūkstošiem tūristu izbaudīt modernās viesnīcas un atpūtu vietejos klubos. Tūrisma infrastruktūra šeit pilnībā atbilst mūsdienu pieprasījumiem – te ir gan akvaparks, gan burāšanas iespējas, gan arī viss citiem atpūtas veidiem.

Vēsturiskie pieminekļi

Ceļotaji Kemerā var izbaudīt arī valsts seno vēsturi, apmeklējot Juruklera – nacionālo parku, kura ir atrodamas Olimpas un Faselas pilsētu drupas, kuru pirmsākumi ir meklējami 2300 gadus atpakaļ. Tur var redzēt vairākus senās arhitektūras pieminekļus, tādus kā akvedukts, pirtis, miruso pilsētu (kapus), amfiteātri un daudzus citus, kuri vel joprojām atgādina par Aleksandra Lielā un senās Romas laikiem. Šajā kategorijā ietilpst arī senās alas, kas atrodas netālu no pilsētas un kādrezi bija par liecieniekiem tiem vēstruiskajiem laikiem.