Ceļojumi ar autobusu
Autobusi, kuri tiek izmantoti ceļošanai uz garākām distancēm, t.i. starp pilsētām vai citām apdzīvotām vietām (pretstatā pilsētu autobusiem, kuri darbojas tādu apdzīvoto vietu iekšā), ir zināmi kā garo distanču, komerciālie vai ekspresa autobusi (transportlīdzekļi). Vēl viena viena garo distanču autobusu atšķirība ir tāda, ka tie, atšķirībā no pilsētu autobusiem, brauc no vienas pilsētas uz otru un pārvadā pasažierus no vienas autoostas uz otru, parasti neapstājoties nekādās citās autobusu pieturās. Tādus pārvadājumus var rīkot kā valsts valdība, tā arī privātuzņēmumi gan peļņas iegūšanas, gan arī citos nolūkos.
Autobusi tiek izmantoti, lai nodrošinātu ceļotaju pārvietošanos tajās vietās, kur nav dzelzceļa, vai arī lai, salīdzinājumā ar vilcieniem, piedāvātu lētāku un dažādiem maršrutiem pielāgojamāku servisu.
Tūristi, kas ceļo ar autobusu, vairākos gadījumos var sev atļauties koriģēt maršrutu pat ceļojuma vidū, it īpaši ja brauciens nav izplānots no sakuma līdz galam. Vel viena autobus priekšrocība ir tāda, ka pasažieru pārvadājumu autobusu kompānijas ir atrodas gandrīz vai jebkurā vietā – no lielvalstu galvaspilsētām ar miljoniem iedzīvotāju līdz maziem ciematiņiem Norvēģijas sniegos. Par lidostām un vilcieniem to gan nevarētu teikt, un tas padara autobusu par vienu no universālākajiem pārvietošanas līdzkļiem tūristiem.