Ēģipte

Ēgipte: faraonu un piramīdu zeme

Ēģipte ir vieta, kur senā vēsture dzīvo balakus moderniem kurortiem, un kur var ieskatīties sirmās senatnes, mūžsenās dabas un artefaku valstībā.

Ēģipte vienmēr bija un arī mūsdienās paliek par iedvesmas avotu gan indivīdiem, gan veselām civilizācijām. Nīlas krasti prezentē katram savus tūkstošgadu sasniegumus, daudzveidīgo dzīvnieku pasauli un krasi atšķirīgas, kontrastainas dabas ainavas, kā arī unikālo klimatu.

Ēģipte ir pasaules civilizācijas – mākslas, arhitektūras un zinātnes – šūpulis. Tā ir zeme, kur tika radīta viena no pirmajām rakstības sistēmām, un tika dibināta varena valsts – viena no senākājām pasaulē.

Šis valsts dzīles ļauj baudīt arī krāšņāko zemūdens karalistes floru un faunu, jau nerunājot par lieliskām smilšu pludmalem brīnišķīgos pasaulslavenos kūrortos – Šarmelšeihā, Hurgadā, Gūnā, Makadibejā, Safāgā un Dahabā, kuri katru gadu vilina miljoniem tūristu no visām pasaules pusēm.

Mēs esam droši, ka Jūs Ēģiptē gūsiet neatkārtojamus iespaidu no atpūtas un piepildīnāsiet savas brīvdienas ar silto sauli, dzidru jūru un reibinošo atklāsmju sajūtu!

Vēsture

Ēģipte karnaka templis

Karnakas templis, Luksora

Nīlas plūdu regularitāte un šīs upes dāsnums ļāva tuksnešu vidū uzplaukt vienai no senākajām civilizācijām pasaulē – Ēģiptei. Kā vienotā karaliste tā tapa 3200. gadā p.m.ē., un kopš tā laika valsti parvaldīja vairakas dinastijas. 341. gadā p.m.ē. vietējie iedzīvotāji padevās persiesiem, kurus vēlāk nomainīja grieķi, romieši un bizantieši.

Par islama valsti Ēģipte kļuva 7. gs., iepazinoties ar saviem jauniem valdniekiem – arābiem, kurus 1250. gadā nomaijnīja bijušo vergu, Mamļuku, daudznacionālā valdība. Uz tā iekarojumu virkne nebeidzās – 1517. gadā varu pārņema osmāņi, 1882. g. – angļi, līdz 1922. gadā Ēģipte beidzot ieguva pilnu neatkārību.

Tomēr, neskatoties uz tādu valdību maiņu, ēģiptieši spēja ne tikai saglabāt savu seno kultūru, bet arī bagātināt to ar ārzemju elementiem, padarot Ēģipti par unikālu vietu ar fascinējošiem kultūras pieminekļiem no visām Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas malām.

Tūrisms

Pēdējā laikā, attīstoties Ēģiptes tūrisma infrastruktūrai, cenas kļuva krietni mazākas, padarot šo valsti vēl populārāku tūristu vidū. Runājot par ne tik sen notikušajiem konfliktiem šajā reģionā, daudzi mēdiji bieži vien nevar atšķirt pilsētas laukumu no visas valsts kopumā, un tādos respektablos kurortos kā Kairā vai Hurgada var atpūsties droši, jo ēģiptieši ļoti augsti vērtē ceļotajus un savu tūrsima jomu, kura valsts budžetā katru gadu ienes vairāk nekā 15% no visiem ienākumiem.

Ēģiptē atrodas tik daudzi slaveni apsaktes objekti, ka būtu neiespējami sastādīt to pilnu sarakstu. Līdz ar to mēs iesakām, braucot uz Ēģipti, rūpīgi izplanot savu maršrutu, lai apskatītu pēc iespējas vairāk ainu, kultūras pieminekļu un vietu.