Beleka

Beleka – kur viss ir domāts tūristiem

Beleka nav pilsēta, bet gan īpaša zona 35 kilometros no Antālijas lidostas, kur tika celta tieši kā kūrorts tūristiem. Tur Jūs atradīsiet top klases viesnīcas, klubus, izklaides vietas, oriģinalus pieminekļus un zaļās ainavas, t.i. visu, kas padarīs atpūtu krāšņu un neaizmirstamu. Visi atpūtas kompleksi ir celti saskaņā ar moderniem arhitektūras, komforta un dizaina standartiem, ņemot vērā arī vides aizsardzību. Perfekts personāls, nevainojama apkalpošana, all inclusive sistēma, kā arī citi pieczvaigžņu visnīcu atribūti nodrošinās Jums ideālu atpūtu, atmiņas par kuru paliks līdz mūža baigām.

Vēsture

Līdz 19. gadsmitam neviens nevarēja paredzēt, ka Beleka kādreiz kļūs par Turcijas tūrisma Meku – šī vieta bija tuksnešaina un neauglīga. Viss mainijās, kad valdnieks Abdil Azizs Otrais pavēlēja iestādīt Belekā kokus, lai apturētu augsnes noārdīsanos. Tagad tie koki pārklaj vairākus kvadrātkilometrus lielu teritoriju, nodrošinot patīkami vēsu ēnu pat viskarstākajās dienās. Pašā Belekā pavisam nav kalnu, kas padara pavasara un rudens naktis ļoti siltas.

Līdzīgi Latvijas pludmalēm, Beleka tika apbalvota ar Zilo karogu – zīmi, kas apstiprina vietējas smilšainās piekrastes ekoloģisko tīrību.

Izklaides

Kaut gan Belekā piedāvātie izklaides veidi ir daudzveidīgi, vispopulārākais no tiem ir golfs. Četri lieli (18 bedrītes katram) golfa laukumi vilina golfa cienītājus no visas pasaules, padarot to par vienu no šī sporta pasaules centriem. Te pat tika atverts nacionālais golfa klubs. Zirgu jāšana šeit arī ir iecienīta izklaide, un priekš tam cauri visam kūrortam vījas jāšanas ceļiņi.

Netālu no Belekas atrodas Keprulu jeb Koprulu kanjons (Köprülü Kanyon) un nacionālais parks ar tādu pašu nosaukumu, kur mīt daudzi reti dzivnieki, piemēram Karreta bruņurupuči, un gandrīz 100 eksotisko putnu sugas, tostarp Belekas simbols – Tugoalba pūce. Pats Kanjons arī ir ieverības cienīgs, piedāvājot apmeklētājiem skaistas ainavas un klinšu kāpšanas iespējas, kā arī braucienus pa Kupručai upi. Ja tomēr pagaidam neesat droši par šādu braucienu, iesakām ieskatīties mūsu galerijā, sadaļā Turcija – Bildes, kur šis kanjons arī ir atrodams.

Ja Jums patīk ekskursijas, braucieni un samērā aktīva atpūta, tad Beleka ir noteikti domāta tieši Jums.