Vilcieni

Ceļojumi ar vilcienu

Ceļojumi ar vilcienu

Pirms lidmašīnas un automobīļi masveidā pārņema tūrisma transporta tirgu, ceļojumi ar vilcienu bija perfekts vairants tūrismam, it īpaši vienas valsts ietvaros. Dažās vietās, tostarp arī Eiropā un Japānā, starppilsētu ceļojumi ar vilcienu joprojam paliek par vienu no populārakājiem pārvietošanas veidiem. Citās valstīs vilcienu popularitāte nav tik liela, bet tik un tā paliek par izplatītu ceļošanas alternatīvu. Salīdzinājumā ar citiem transporta veidiem, ceļojumi ar vilcienu ir:

  • ātrāki posmos no 100 līdz 800 km
  • ērtāki par automobīļiem, jo Jums nevajag pašam to vadīt
  • labāki par lidmašīnām, jo ļauj apstāties ceļojuma vidū, kā arī nodrošina iespeju apskatīt to teritoriju, pa kuru ceļojat

Ātrums

Vilcieni brauc ar dažādiem ātrumiem. Noteiktās valstīs ar labi attīstītu dzelzceļu sistēmu ātrums var saniegt pat 300 km stundā, padarot ceļojumu ar vilcienu par visizdevīgāko pārvietošanas variantu tūristiem.

Citās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, vilcienu ātrums krasi atšķiras atkarībā no konkrēta maršruta. No Blekpūlas līdz Līdsai ceļojumi ar vilcienu aizņem ap 2,25 stundas ar ātrumu 60 km stundā, turpretī no Londonas līdz (135,4 km) Edinburgai (600 km) ceļš aizņem tikai 4 stundas 20 minūtēs, virzoties ar ātrumu 200 km stundā.

Atšķirībā no regiona, vilcieni var būt ātrāki par autobusiem, kaut gan Austrumeiropā parasti notiek otrādi, un autobusi apsteidz vilcienus.

Biļetes

Dažās valstīs, iegādājoties vilciena biļeti kādu laiku iepriekš, Jūs saņemsiet atlaidi. Pievērsiet uzmanību cenām tajās valstīs, kur biļetes cena ir atkarīga nevis no distances, bet no citiem faktoriem. Tā, piemēram, Lielbritanijā daudzās vietās aizceļot no A līdz B un tad no B līdz C ir lētāk, nekā no A līdz C. Šāda shēma ir diezgan savāda, bet, kamēr tā pastāv, mēs iesakām nepaiet tai garām un ietaupīt.

Daudzas valstis piedāvā arī laika vai rēgiona biļetes, tādas kā Inter Rail vai Eurail, kas darbojas līdzīgi pilsētas publiskā transprota mēneša biļetēm un ļauj brīvi ceļot ar vilcienu noteiktu laiku vai noteiktas zonas ietvaros.

Mēs rekomendējam vienmēr savlaicīgi iegadāties savu biļeti, ka arī pirms iekāpšanas vilcienā pārbaudīt, vai tā ir Jums līdzi. Pretējā gadījumā sekas, atkarībā no valsts, var būt visdažādākas – no paagustinātas biļetes cenas, pērkot to braukšanas laikā, līdz pat nelielam ieslodzījumam cietumā. Kaut gan cietumi nodrošina (kaut gan tas ir tāds “piedāvājums”, no kura atteikties nevar) bezmaksas nakšņošanu un ēdienu, mēs stipri šaubāmies, ka tāda “viesmīlība” Jums ies pie sirds.