Lidmašīnas

Ceļojumi ar lidmašīnu

Ceļojumi ar lidmašīnu

Mūsdienās komerciālie lidojumi ir kļuvuši par vienu no visizplatītākājām ceļošanas formām.

Lidsabiedrības izvēle

Aviokompānijas jeb lidsabiedrības izvēle ir ļoti svarīgs jautājums, kurš var nopietni ietekmēt Jūsu ceļojumu kopumā. Pastāv vairāki kritēriji, pēc kuriem vērtē lidsabiedrības:

  • apkalpošanas līmenis
  • cenas
  • laika ievērošana
  • lidmašīnu ērtība

un daži citi, kuri ir jāņem vērā, izvēloties aviokompāniju. Ir jāatceras, ka lētas aviobiļetes ir loti laba lieta, tomēr, ja to dēļ Jūs atlidosiet par stundu vēlāk un pat lidojums nebūs komfortabls, tad vārbūt ietaupītā nauda tomēr nebija tā vērta.

Pirms došanas ceļojumā ir vērts arī uzzināt, vai Jūsu lidsabiedrīa nodorsina kodu dalīsanas pakalpojumu (code sharing). Šī sistema ļauj tik no viena punkta līdz otram, izmantojot vairākas aviokompānijas pēc Jūsu izvēles, neperkot jaunas biļetes un nemaksājot papildus.

Lidostas izvēle

Daudzos reģionos un lielākās pilsētās ir atrodamas vairakas lidostas, un vienmēr ir vērts pārbaudīt, kura piedāvā lētākus pakalpojumus. Bieži vien lētākas lidostas atrodas talāk no centra un tajās ir mazāks veikalu skaits, bet, ja Jūsu mērķis ir tikai ātri iesēsties lidmašīnā, neterējot laiku gaidot, tad tādas lidostas var palīdzēt ietaupīt.

Dažkārt gadās arī tā, ka izdevīgāk ir šķērsot kaimiņvalsts robežu un lidot no ārzemēm. Parasti tas attiecas uz pierobežu pilsētu iedzīvotajiem, līdz ar to mēs iesakām vienmēr pārbaudīt ne tikai vietējas lidostas, bet arī balkusesošās. Tā, piemēram, dodoties no Pekinas uz Honkongu, ir izdevīgāk aizbraukt uz Šeņdžeņu un lidot no turienes.

Budžeta lidojumi un lētas aviobiļetes

Lētas aviobiļetes ir ļoti izdevīgs veids, kā ietaupīt, bet tik un tā ceļot ātri un komfortabli, tomēr tām ir arī vairākas negatīvas puses:

  • lētas aviobiļetes bieži vien ir daudzos veidos ierobežotas: tās nevar apmainīt prēc cita reisa biļetēm un/vai nodot citiem cilvēkiem
  • bagāžas svara/skaita/izmēra ierobežojumi, vai arī papildus cena par bagāžas pārvadāšanu
  • ierobēžots pakalpojumu klāsts lidojuma laikā, piemēram, ierobežota ēdienu/dzērienu izvēle, vai tie netiek piedāvāti vispār. Tas var kļūt par problēmu ilgāku lidojumu laikā
  • paaugstināta maksa par papildus pakalpojumiem, pat ja esat nopircis pilno ekonomiskās klases biļeti. Šajā ziņā izdevīgāk būtu nopirkt dārgaku aviobiļeti, jo tā, īstenībā, palīdzēs Jums ietaupīt, kaut gan tas arī varētu skanēt paradoksāli

Atgādinam arī, ka katrs lidojums ir izvērtējams atsevišķi, un par precīzu informāciju ir vērts uzprasīt Jūsu tūrisma aģentūrai.