Kruīzi

Ceļojumi ar prāmi vai kuģi

Kruīzi

Kruīzi (ceļojumi ar prāmi vai kuģi) piedāvā vairākas priekšrocības, kuras ir unikalas un raksturīgas tikai šiem transporta veidiem.

Pirmkārt, kruīzi piedāvā viena brauciena laikā apciemot vairākas pavisam dāžadas vietas bez vajadzības pakot savas mantas vairākas reizes vai nest visu bagāžu līdz. Jūsu viesnīca ceļo kopā ar Jums un pat vairāk – Jūs varat mierīgi atrasties savā viesnīcas numurā, kamēr ceļojums (t.i. virzīšanās uz priekšu) turpinās!

Otrkārt, vairāku ostu apmeklēšana viena brauciena laikā var palīdzēt izvēlēties vietu, kur Jūs tirpmāk gribētu aizceļot uz ilgāku laiku. Laika, kamēr Jūsu prāmis vai kugis stav ostā, ir pilnīgi pietiekami, lai apskatītu pilsētas galvenos objektus, iepazīties ar vietejo kultūru un iedzīvotajiem, gūstot vispārīgu iespaidu par noteiktu vietu. Nākotnē tas palīdzēs labak sagatavoties ceļojumam šajā valstī, vai nu arī atteikties no tā, ja valsts jums nepatika.

Kruīzi uz eksotiskākam valstīm un kontinentiem (uz Antraktīdu, piemēram) parasti ir nedaudz dārgāki, bet arī nāk kopā ar pieredzējusiem gidiem un iespējams arī cenā iekļautām ekskursijām.

Prāmju un kugu izmēri

Atkarībā no prāmju un kuģu izmēra mainās arī iespejamas aktivitātes un pat maršruti kopumā:

  • Mazāki kuģi spēj piestāt mazākās ostās, kuras parasti ir atrodamas neparastos un eksotiskos galamērķos, tados kā Francijas un Itālijas Rivjēras, Galapagu salas u.c. Nelieli kuģi arī ir spējīgi piestāt pilsētu iekšējās ostās, ietaupot Jums līdz pat 2 stundām, kuras parasti tiek iztērētas, lai tiktu no lielāku kugu ostām līdz pilsētai un atapakaļ
  • Lielāki kuģi ir labak iekārtoti, bet arī pieprasa lielakas ostas ar attiecīgu infrastruktūru, kas ir domāta lielām tūristu plūsmām. Parasti šādas ostas neatrodas ļoti talu no pilsētas, bet arī nav tās centrā, līdz ar to lieli kuģi ir vidusceļš prāmju un kuģu izmēra izvēlē
  • Superkuģi, kas ir gandrīz vai patstāvīgas pilsētas ar pillnvērtīgām viesnīcām, vairākām izpriecām un luksus klases apkalpošanu. Tomēr, attiecīgi saviem izmēriem, tie pieprasa ļoti attīstītu infrastruktūru un speciālas ostas, kuras nav retas, bet arī nav atrodamas katrā piekrastē. Tādējādi, šādu kuģu un prāmju iespējamo maršrutu skaits ir nedaudz ierobežots, toties uz klāja Jums viennozīmīgi nebūs garlaicīgi.

Ceļojumu veidi

Kruīzi mēdz būt dažādi arī ceļojuma garuma un maršruta ziņā:

  • Vairākas dienas jūrā vai tiešs brauciens līdz mērķa ostas. Šādi kruīzi bieži vien tiek rīkoti kā ievads pilnvērtīgam ceļojumam vai vienkārši kā iespēja sarīkot ballīti un atpūsties
  • Viena vai divas nedēļas jūrā ar ieiešanu vairākās ostās saskaņā ar ieplanotu maršrutu. Bieži vien tiek nodrosināta iespēja katrā ostā pavadīt vienu vai divas dienas, apskatot vietējas ainavas, atrakcijas un tūrsima apskates objektus
  • Mēnesis vai vairāk, kura laikā tiek apskatīti vairāki pasaules reģioni, vai pat tiek veikts ceļojums apkārt visai pasaulei! Kaut gan šādi kruīzi ir ļoti nopietns pasākums, šāda pieredze noteikti ir tā vērta, jo atmiņas paliks ar Jums līdz mūža galam. Galu galā, ne jau katram izdodas viena ceļojuma laikā pabūt visās pasaules malās.

Kruīzu piedāvajumi

Kruīzi bieži vien tiek sadalīti vairākos piedāvajumos jeb posmos, un pārsvarā tas attiecas uz ilgakiem ceļojumiem. Tā, piemēram 1-2 nedēļu brauciens uz noteiktiem galamērķiem un atpakaļ visdrošāk netiks sadalīts, bet ilgāks ceļojums var sastāvēt no vairākiem piedāvājumiem, 7-10 dienas katrs. Tie tiek saukti par piedāvajumiem tādēļ, kā šo posmus ir iespējams pirkt atsevišķi, kombinējot saskaņā ar savām velmēm. Līdz ar to, mēs iesakām ieskatīties arī garākos braucienos pat tad, ja neplanojat apmeklet vairāk par vienu pasaules reģionu, jo, iespējams, ka šāda kruīze sastāvēs no vairākiem piedāvajumiem, viens no kuriem Jums ies pie sirds.