Norvēģijas apskates objekti

Ko apskatīt Norvēģijā

Oslofjorda

Oslofjorda ir Skageraga līčā ezers, uz kura krastiem atrodas Norvēģijas galvaspilsēta – Oslo. Kaut gan Skandināvijas valstis, kā arī pārējie ziemas kūrorti, parasti neasociējas ar vasars atpūtu pie jūras, Oslofjordas pludmales ir viens no izņēmumiem. Vasarā ūdens ir pārsteidzoši silts, un pludmales ir pilnas ar cilvēkiem. Baseini ir atrodami arī Frogenparkenā un Tojienbadetā. No jūnija līdz augustam no Oslofjordas brauc arī īpašs autobuss (numurs 87) līdz Hvervenbuktas, Bastermorstrandas un Ingierstrandas kūrortiem.

Tronheimas festivāls

Katru gadu Tronheimā jūlijā beigās un augusta sākumā tiek rīkots Svētā Olafa (Olava) festivāls. Tas tiek veltīts Olafam Haraldsonam, kas 11.gs. sākumā mēģināja kristīt Norvēģiju. Festivāls ir populārs ar to, ka kombinē gan reliģiskās parādības, tādas kā svētceļotāju plūsmas, kas dodas uz Nidarosas katedrāli, kur arī ir apgalbāts Svētais Olafs, gan kultūras pasākumus, piemēram, viduslaiku priekšnesumus, lekcijas par vēsturi, izstādes un daudz ko citu.

Trumses ziemeļblāzma

Trumse (Tromsø) atrodas 350km aiz polārā loka, kas padara to par vienu no labākājām vietām, lai novērotu ziemeļblāzmu. Vislabakās iespējas ieraudzīt ziemeļblāzmu Trumsē ir no septembra beigām līdz mārta beigām, no 6 vakarā līdz pusnaktij. Dažkārt Trumse ieiet zeimeļblāzmu jostā arī no 4 dienā līdz 2 naktī. Tādēļ kā mākoņi var aizklāt šo satriecošu skatu, vislabākais laiks būtu tieši martā, kad laiks ir sausāks. Citos laikos, protams, arī ir iespējams redzēt ziemeļblāzmu, bet izredzes samazinās, jo tālāk Jūs tiekat no perfekta laika, t.i. marta.

Bergenas cietoksnis

Kādreiz Bergenas cietoksnis jeb Bergenhus kalpoja par karaļa pili, un mūsdienas tas ir viens no vecākājiām pilīm Norvēģijā. Cietokšņa Hākona halle (Håkonshallen), tā nosauktā tā par godu karalim Hākonam Hākonsonam, šodien tiek izmantota publiskajām ceremonijām. Pils teritorija kopā ar visām celtnēs un pilsdrupām sastāda parku, kas piesaista gan daudzus vietējos Bergenas iedzīvotājus, gan ārzemju ceļotājus, piedāvājot arī brīnisķīgu fjorda ainavu.

Stavangeras katedrāle

Stavangeras katedrāle (Stavanger domkirke) ir vecākā Norvēģijas baznīca, kuras vēsture sniedzas 1100. gadā, kad, saskaņā ar leģendām, tika uzsākta tās celšana. Tā tika pabeigta 1150. gadā, līdz ar to par tās ceļsanas datumu uzskata laiku pa vidu – 1125.g. No paša sākuma tā tika būvēta romānikas stilā, bet pēc 1272. gada ugunsgrēka atjaunotās daļas tika pārbūvētas saskaņā ar gotiskajām būvniecības tradīcijām. Stavangeras katedrāle ir pazīstama arī ar to, ka tajā strādāja Andrejs Laurensons Smits (Andrew Lawrenceson Smith), kas tiek uzskatīts par ievērojamāko Stavangeras renesances mākslinieku.