Austrijas apskates objekti

Ko apskatīt Austrijā

Grācas baznīcas

Grācas baznīcas ir atzītas par vienām no skaistākajām Centrālājā Eiropā un Austijā. Visvecākā ir Lēhkirhe (Leechkirche), bet augstākā – Herc-Jēzu-Kirhe (Herz-Jesu-Kirche), kura tika uzcelta gotiskās atzimšanas stilā. Tā air arī pazīstāma ar to, ka, neskaitot altāra zonu, laika gaitā tur viss palika nemainīts, tāds pats, kā celšanas laikā no 1881. g. līdz 1887.g. Šīs un arī citas baznīcas lieliski atspoguļo moderno sakrālo mākslu.

Zalcburgas cietoksnis

Hoenzalcburgas cietoksnis (Festung) atrodas kalna galā, piedāvājot satriecošu Zalcburgas un alpu ainavu. Vienā no pils daļām tūristi var paskatīties lejā un atrast tur pilnīgi tukšu lauku ar vienu mājiņu centrā. Tur agrāk dzīvoja bende, un pastāvēja ticējums, ka dzīve blakus bendem atnesīs nelaimi. Pils iekšā Jūs varēsiet atrast viduslaiku ieroču un spīdzināšanas rīku izstādes, kā arī ekspozīcijas, kas demonstrē viduslaiku ikdienišķo dzīvi pilī.

Vakaros te bieži vien rīko koncertus, kas piesaista gan ceļotājus, gan vietējos iedzīvotājus. Uz cietoksni ir iespējams tikt gan kā kājām, gan arī ar funikulera palīdzību.

Insbrukas zoodārzs

Alpu zoodārzs, kas atrodas Insbrukā, ir pasaules visaugstāk izvietots zoodārzs. Tas atrodas 727m augstumā un specializējas uz Alpos mītošiem dzīvniekiem, sevī iekļaujot plašas atvērtās zonas, terārijus, putnu būrus un akvārijus (pasaules lielākā Alpu zivju kolekcija). Pats zoodārzs ir izvietos uz nogāzes, florai un faunai pārstāvot vairākus kalna līmeņus.

Lincas „kultūras jūdze”

Lincas pilsētu daudzi sauc par Austrijas kultūras galvaspilsētu, un tām ir labs pamatojums. Gar Donavas upes krastu ir izvietota tā saucamā „kultūras jūdze”, kas ir visdažādāko kultūras iestāžu kompleksu. Tā sevī iekļauj gan slaveno Brukenerhaus koncertzāli, gan Lentos mākslas muzeju, gan Ars Electronica digitālo tehnoloģiju un mākslas izstāžu centrs, gan arī citas pasaulslavenas vietas.

Tradicionālie dzērieni

Austrijas apskates objekti protams ir interesanti, bet pēc kārtīgas nobraukšanas no Alpiem nav nekas labāks par tikpat kārtīgu izsildīšanai. 90% tūristu, kas atbrauc no Austrijas, apgalvo, ka šim nolūkam nav nekas labāks, kā tradicionālais Jegertē (Jägertee) dzēriens, taisīts no tējas, degvīna, sarkanvīna un ruma. Šis karsts brūvējums ir pēdējā laikā kļuvis tik populārs, ka pudeli ar tā koncentrātu mājās paņem gandrīz vai katrs ceļotājs. Sēdēt mājās, dzert jegertē un skatīties uz aiz loga krītošām sniegpārslām ir vislabākais veids, kā sev atgādināt par atpūtu Austrijā.

Vel viens jegertē radniecīgs dzēriens ir Austrijas glintveins, kas tiek gatavots no kārsēta sarkanvīna ar garšvielām, un, ja atpūta Alpos, slēpošana vai kāpšana kalnos liksies Jums nogurdinoša, tad glintveina glāze pilnīgi atjaunos Jūsu spēkus.