Kalni, sniegs un piedzīvojums Austrijā

Kalnu slēpošana un klasiskās muzikas kultūra ir divas galvenās lietas, ar kurām lepojas Austrija, un kas izdala šo valsti pārējo vidū. Šeit dzima, dzīvoja un radīja tādas slavenības kā Ludvigs van Bēthovens, Johannes Brāms, Volfgangs Amadejs Mocarts, Johans Štrauss, Francis Pēters Šūberts, Francis Jozefs Haidns u.c. Bet klasika nav vienīgias, ar ko lepojas šīs valsts mūzikas vēsture – ārzemēs ir plaši pazīstamas arī kalnu iedzīvotāju tautas dziesmas un dejas, kas izklaidē viņus ģitāras, vijoles, flautas un citu instrumentu pavadījumā. It īpaši pazīstams dziedāšanas stils ir, protams, rīkles dziedāšana – jodelēšana.

Īpaši ir atzīmējami Austrijas slēpošanas kurorti, kuri ne tikai organizē vienu no valstī populārakajiem sporta veidiem, bet arī ir galvenais ienakumu avots austriešiem. Miljoniem tūristu katru gadu atbrauc Austrijā, lai izbaudītu Austrijas Alpu sniega trases. Austrijas Alpos ir atrodami ap 80 slēpošanas reģioni, ieskaitot nelielus slēpošanas kurortus, kas priecīgi sagaidīs jebkuru slēpšanas fanu – gan profesionālu, gan amatieri.

Austrieši bija vieni no pirmajiem pasaulē, kas ieviesa sarežģītas pacēlāju sistēmas, tādējādi savienojot dažādus kalnu reģionus ar vairākiem kurortiem. Pats par sevi saprotams, ka Austrijas kalnu slēpošanas trasēs Jūs atradīsit visjaunākās tehnologijas, kuras pastāvīgi tiek modernizētas – austrieši saprot savu slepošanas kurortu nozīmīgumu un nodrosina attiecīgu (t.i., nevainojamu) servisu.

Viesnīcas

Austrija kalni un ciemats

Austrijas kalni

Alpu ciemati ir vienkārši pasaikaini – tur Jūs atradīsiet gan diženas muižas, gan plašas un praktiskas zemnieku mājas. gan eksotiskas kalniesu ēkas, gan modernus pieczvaigžņu hoteļus, kuri tik un tā atgādina par klasisko arhitektūru, jo interjērs ir pārsvarā taisīts no koka ar daudzām hand-made detaļām. Šeit viss ir vērst uz ceļotaju komfortu – tīrība, sakoptība un miers. Ēdināšana arī ir vislabākās kvalitātes – no rīta zviedru galds, vakarā jebkāda izvēle no visenīcas ēdienkartes. Ir arī jāatcerās, ka Austrijā ir ieviesta atkritumu šķirošana, par ko apartamentu iedzīvotājus savulaik brīdina, un izskaidro, kā šie atkritumi ir jāsadala.

Nacionālais raksturs

Kā jau bija minēts, austrieši savos slēpošanas kurortos nodrošina vislabāko iespējamo pakalpojumu kvalitāti, kā arī sirsnīgi pieņem ciemiņus no ārzemēm. Vidēja austrieša portrets izskatās aptuveni šadi – laipns, savaldīgs un cenšas izpildīt savu darbu pēc iespejas labāk, orientēts uz ģimeni, pieder pie katoļu ticības, bet religiozitāte viņam ir mērena, kā arī viņš vienmēr ir taktisks un laikā, ja Jums ir sarunāta tikšanās. Ir vērts atzīmēt, ka Austrijas austrumos dzīvo vairāk zemnieku, kuri tradicionāli ir konservatīvāki. Austrieši ir zināmā mērā līdzīgi vāciešiem, it īpaši tiem, kuri nāk no Vācijas dienvidiem un Bavārijas, un jo tālāk austrumos, jo lielāka ir atšķirība start šīm divām tautām.

Slēpošanas paradīze

Ir skaidrs, ka, ja Jūs plānojat doties slēpošanas ceļojumā, Austrija ir pirmā valsts, kuru būtu ieteicams apskatīt. Austrija atrodas Eiropas vidū, līdz ar to šo valsti ir ērti iekļaujt apmeklējamo valstu virknē, neatkārīgi no tā, ar kādu transportu Jūs ceļojat. Servisa kvalitāte, tehnoloģiskais nodrošinājums, vietējo iedzīvotāju laipnība un klasisko periodu atmosefēra – tas viss ļauj Austriju nosaukt par slēpošanas paradīzi.