Side

Side: omulīgs ceļojums

Antālijas provincē, 78 kilometros no pašas Antālijas, atrodas Side – sena un kādreiz ļoti varena pilsēta. Tā tika celta 7. gadsimtā līdz mūsu ēras, kad uz šo vietu atnāca grieķi, par ko liecina vairāki senie grieķu arhitektūras pieminekļi, tādi kā Minervas tempļa drupas, miruso pilsēta, senās pirtis (termas) un antīkais teātris. Šādu “vēstures pēdu” Sidē ir tik daudz, ka tām pat tika atvērts atsevišķais muzejs ar tādiem artefaktiem, kā, piemēram, vienīgais pasaulē monuments Romas impērijas valdniekam Vespasiānam. Īstenībā Sides vēsturisko pieminekļu skaits var konkurēt pat ar Ēģiptes Kairu!

Protams, antīkas lietas nav vienīgais, ar ko ir slavena šī pilsēta – kafejnīcas, restorāni, bāri un klubi pārpilda šo pilsētiņu. Tieši šī senatnes un modernā rosīguma līdzāspastāvēšana vislabāk raksturo Sidi un vilina tūkstošiem tūristu katru gadu. Īpašu nokrasu mūsdienīgajam servisam dod tas, ka vairākums atpūtas iestāžu šeit jau izsenis pieder ģimenēm, kas garantē omulīgu un mājas atmosfēru, lai kur Jūs neietu, kā arī ļauj izveidot personīgu saikni ar katru no šīm vietiņām, radot savdabīgu lauku pilsētas atmosfēru. Protams, nevajdzētu aizmirst, ka tas joprojam ir modernais kūrorts, un šeit ir pieejama arī visa attiecīga infrastruktūra.

Daba

Sides reģions atrodas līdzenumā, kur agrāk mežu nebija īpaši daudz, bet pedējā laikā vietējie iedzīvotāji padarīja teritoriju daudz zaļāku, jo viesnīcu īpašnieki tiecas savā zemē iestādī pēc iespējas vairāk koku, krūmu un ziedu. Pludmales šeit pārsvarā ir smilšainas un var arī lepoties ar Zilā karoga piekrastes statusu, kas atzīmē šīs vietas ekologiskumu un atbilstību piejūras kūrortu standartiem.

Kūrorti

Sidi var sadalīt trijās zonās:

  • Čolakli, 14 kilometru attalumā – smilšainās pludmales un vismūsdienīgākas viesnīcas, kas piedāvā augstākās klases apkalpošanu par diezgan demokrātskajām cenām
  • Kumkoja – smilšainās plūdmales un dzidrūdens sēkls līcis, kas ir īpaši pievilcīgs ģimenēm ar bērniem
  • Titrejengola, 7 kilometru attālumā – atpūtas kompleksi, ne visi no kuriem atrodas tieši piekrastē, bet ļoti daudzī piedāvā bezmaksas transportu līdz pludmalēm