Alanja

Alanja: kalnu ieskauta oāze

Atrodoties kalnos ieskautā ielejā, Alanjā ir gan vienas no visskaistākajām ainavām Turcijā, gan arī viesnīcas, restorāni un naktsklubi, kas neapklust visu nakti, ballītei turpinoties no vakara līdz rītam. Ceļotāji var apskatīti arī tradicionalus kvartalus īstā austrumnieciskā stilā, kuri iet līdz vienmēr rosīgai promenādei. Vietējas kafeinīcas un bāri ir vienmēr vietējo iedzīvotāju un tūristu pārpildīti, bet silta jūra un patīkamas smilšainās pludmales vilina gan tos, kuri atbrauca paši par sevi, gan arī ģimenes ar bērniem. Turklāt, netālu atrodas arī akvaparks un piedzīvojumu parks.

Apkārt esošie kalni nodrošina to, ka Alanjā tūrsima sezona sākas agrāk, nekā citur Turcijā – jau maijā sākas peldēšanas sezona, un cilvēki plūd šeit gan no citām Turcijas apgabaliem, gan no ārzemēm, lai izbaudītu karstas dienas un vēsas naktis. Šis reģions nav pārāk zaļš pats par sevi, tomēr vietējiem iedzīvotājiem izdevās saviem spēkiem pārverst Alanju par ziedošo oāzi ar augļu dārziem un košiem parkiem.

Vēsture

Tiem, kuri ir ieinteresēti vēsture, Alanja var piedāvāt vairākas ekskursijas pa vēsturiski nozīmīgām vietām. Kalnos atrodas viduslaiku cietoksnis, kurš ir slavens ar to, ka ir vienīgais seldžuku cietoksnis pasaulē. Pazīstams ir arī Kizil Kule (Sarakanais tornis) netālu no ostas, kuru paši iedzīvotāji uzskata par pilsētas simbolu, tik svarīgu, ka tornis pat ir redzams uz Alanjas ģerboņa. Šeit pat arī atrodas daudzas slavenas alas, piemēram Jaunavu ala, kura kalpoja par māju pirātiem, Damlataša ala, kuras stalaktīti un stalagmīti piešķir tai noslepumainu un nedaudz baisu atmosfēru, un Fosfora ala, kura ir pazīstama ar savu spīdēšanu tumsā.

Viesnīcas un pludmales

Vietējas viesnīcas pārsvarā atrodas pilsētas centrā, un tādējādi tām nav savu pludmaļu, taču tas atspoguļojas cenās, kuras paliek daudz zemākas bez kvalitātes zaudēšanas. Piepilsētās arī ir vairāki moderni un ērti hoteļi.

Netālu no Alanjas centra, Karabunā un Okudžarā, Jūs atradīsiet smilšainas un oļu pludmales pie augstākā līmeņa visnīcām, bet Inžekumā – smilšainas pludmales ar atsevišķu četru un piecu zvaigžņu viesnīcu zonu.

Blakus atrodas arī Konakli pilsēta ar smilšu un oļu pludmalēm un gan budzēta, gan luksus klasa viesnīcām.

Kā var redzēt, Alanjā katrs varēs sev atrast kaut ko pie sirds, neatkārīgi no budžeta vai velmēm.