Spānijas apskates objekti

Ko apskatīt Spānijā

Madrides bāri un naktsklubi

Spānijas apskates objekti pārsvarā ir saistīti ar vēsturi, tomēr Madrides izklaides industrijas aizņem šajā sarakstā īpašu vietu. Ir pilnīgi iespējams, ka Madridē atrodas vislielākais Eiropas bāru un naktsklubu skaits uz vienu cilvēku. Paši Madrilenjos (Madrides iedzīvotāju pašnosaukums) bieži vien ir gatavi ballēties līdz pieciem vai septiņiem no rīta katru dienu. Brīvdienās ir diezgan ierasti redzēt cilvēkiem pārpildītu Gran Via („Lielais ceļš”) ielu, un to skaits paliek nemainīgi lielas no rīta līdz nākamās dienas saullēktam. Ir vērts atcerēties, ka tādi pasākumi ir tikpat dzīvīgi, cik tie ir skaļi, un, ja Jūs izvēlaties dzīvot netālu no vienas no tādām populārām vietām, ir jāsagatavojas pastāvīgam troksnim arī naktī.

Madrides Palacio Real

Palacio Real ir gigantiskā pils pašā Madrides centrā, un tā ir viena no lielākām Eiropā. Oficiāli tā ir Spānijas karaļa rezidence, kaut gan īstenībā viņš un viņā ģimene tur nedzīvo, un pili izmanto tikai ceremonijām. Šī pils ir tik grandioza un slavena, ka to uzskata par vissvarīgāko Madrides ēku.

Iekšā ir iespējams apskatīt gan karaliskās ikdienas dekorācijas – freskas, elegantus paklājus, porcelāna meistardarbus, gravīras u.tml. -, gan arī viduslaiku zinātnes un karamākslas pieminekļus – Farmacia ar simtiem viduslaiku zāļu pudelīšu un Real Armorial ar divstāvu viduslaiku bruņu un ieroču kolekciju.

Barselonas Gaudi parks

Antonio Gaudi i Kornets bija slavenais spāņu arhitekt, kura ēkas atšķiras ar īpatnēju izskatu un konstrukcijām. Gaudi stils izceļas ar to, ka, tradicionālo līniju vietā tēlnieks izmantoja dabas motīvus, celtnēs atainojot tekošo ūdeni, cilvēka ķermeņa struktūru, kā arī citas ģeometriskās formas, kas nebija raksturīgas to laiku arhitektūrai. Neskatoties uz to, ka Antonio Gaudi bieži uzskata par modernās arhitektūras pamatlicēju, viņa stils tik un tā paliek par atsevišķu, neatkārtojamu lietu, par kuru nevar teikt, ka tā evolucionēja kaut kādā citā arhitektūras skolā.

Gaudi parkā ir atrodami viņa pazīstamākie darbi, tādi kā Parc Guel, La Casa Battlo un, protams, slavenā Sagrada Familia, kur, kaut gan vel joprojām nav pabeigta, jau pieder pie UNESCO Pasaules mantojuma objektiem.

Kadizas karnevāls

Papildus iespējai apskatīt vienu no vecākajām pilsētām Eiropas rietumdaļā, aizbraukt uz Kadizu ir vērts arī vietējā karnevāla pēc. Šis pasākums arī ir zināms kā viens no vecākajiem pasaulē, un ir arī trešais lielākais. Kadizas karnevāls ir tik masīvs pasākums, ka cilvēki brauc šeit jau pāris dienas pirms tā, un tik un tā vilcieni ir pilni ar tūristiem un vietējiem iedzīvotajiem. Starp citu, faktiski karnevāls sākas jau šajos vilcienos, līdz ar to nebrīnieties, ja redzēsiet dziedošus pasažierus krāšņos kostīmos.