Kadiza

Kadiza: rietumu vecākā pilsēta

Kadiza ir neliela, bet ievērojama pilsēta, vismaz jau ar to, kā to uzskata par vecāko pilsētu Rietumeiropā. To uzbūvēja feniķieši 3000 gadus atpakaļ kā posteni savās tirdzniecības operācijām šajā reģionā, par ko liecina arheoloģiskie izrakumi, atrodami katrā pilsētas daļā. Ir vērts arī apmeklēt Arheoloģijas muzeju (Plaza de Mina) un apskatīt seno romiešu teātri, kas atrodas tieši aiz Vecās katedrāles.

Turklāt, Kadiza atrodas Spānijas pašos dienvidos, un, kaut gan tā nav Eiropas dienvidu galapunkts (šis tituls ir Gibraltārai), tā tomēr ir pietiekami tuvu tam, lai Jūs, atgriežoties no brauciena, varētu lepni stāstīt par to, ka bijāt pašā Eiropas galā.

Apskates vietas

Kadiza ir pilna ar vēsturiskajiem artefaktiem. Viens no tiem ir vecpilsētas mūris, kurš tika uzbūvēts pēc 1596. gada Frensisa Dreika uzbrukuma pilsētai. Pie pilsētas senā aizsardzības kompleksa pieder arī San Sebastian un Santa Catalina cietokšņi, kuri ir pieejami brīvai apskatīšanai.

Ja vēlaties apskatīt visu pilsētu, to ir iespējams apskatīt no Ziemeļu torņa, no kura būs redzams vēl viens ievērības cienīgs objekts – pilsētas katedrāle.

Tiem, kam pie sirds iet tradicionālā kultūra, mēs iesakām apmeklēt Andalūziešu tirgus, kur vietējie iedzīvotāji pārdod paštaisīto produkciju: no zāļu ziepēm līdz spāņu pīrādziņiem (empanadilla), tējām, Marokas garšvielām, keramikas podiem un daudz kā cita. Katru gadu, 3. augustā, to organizē Institución Ferial de Cádiz ar mērķi atbalstīt vietēja ražošanu un tradicionālo kultūru.

Pludmales

Kadiza atrodas uz samērā nelielas pussalas, un Jūs nekad nebūsiet tālāk par vairākiem 100 metru no jūrmalas. Saprotams, ka pludmales ir vienas no populārākajām vietām pilsētā. Tā, piemēram, Viktorijas pludmale piesaista tūristus ar aktīvās atpūtas iespējām, ieskaitot pludmales volejbolu un futbolu, sērfošanu un kaitbordingu. Kaletas pludmale ir tik populāra, kā tiek minēta gandrīz vai katrā no vietējām karnevāla dziesmām, un to bieži vien sauc par „Havanas daļu Spānijā”. Līdz ar to, ja Jums nav iespējas apmeklēt Kubu, bet ļoti gribas, iesakām aizbraukt uz Kadizu, jo vietējās atrakcijas nav nemaz sliktākas.