Kaira

Kaira: sfinksi un piramīdas

Kaira ir Ēģiptes galvaspilsēta un viena no lielākām pilsētām Āfrikā, Tuvajos Austrumos un kopumā pasaulē.

Vēsture

Atrodoties uz Nīlas upes krastiem, Kaira ir slavena ar savu vēsturi, kas tagad ispaužas satriecošajos arhitektūras pieminekļos, tādos kā viduslaiku arābu pilsēta un Vecās Kairas koptu kvartāli. Ēģiptes muzejs pašā pilsētas centrā noteikti ir tā vieta, kuru ir vērts apmeklēt kaut reizi dzīvē, jo tādus senēģiptiešu artefaktus vair nekur atrast nav iespējams. To pašu var teikt arī par Han al-Halili tirgu, kur ir iespējams nopirkt visu, ko vien sirds vēlas. Un, protams, piramīdas – viens no septiņiem pasaules brīnumiem, par kuru ir dzirdējuši pat tie, kuri nekad par Ēģipti neinteresējās. Turklāt, piramīdas ir atrodamas ne tikai Gīzā, bet arī, piemēram, Sakarā, kur stāvas vissenākās no tām – faraona Džosera apbedījuma pakāpienu piramīdas.

Mūsdienas

Kaut gan vēstures gars Kairā ir ļoti stiprs, tā arī var lepoties ar moderno infrastruktūru. Tā, piemēram, Midan Tahrir zona, kas atrodas Kairas centrā, tika uzbūvēta 19.gs ar nodomu padarīt to par “Nīlas Parīzi”, un to pašu var teikt arī par Maadi un Heliopoli. Zemali kvartāls, kas atrodas uz Gezira sala, ir slavens ar savu mierīgo atmosfēru un tirdzniecības centriem.

Pēdējā laikā, Kairas tūrisma jomai attīstoties, cenas palika zemākas, un infrastruktūra ir spējīga nodrosināt kvalitatīvu atpūtu pat ļoti lielam tūristu skaitam, līdz ar to tagad ir perfekts laiks, lai Kairu apciemotu. Galu galā, kur vēl var vienā momentā atrasties pieczvaigžņu viesnīcā un pēc kādas stundas jau vairākus tūkstošus gadu vecās piramīdas iekšā?

Daba

Vislabāk ceļojumu uz Kairu ir rīkot rudenī vai pavasarī, kad ārā nav tik karsts. Ir iespējams paņemt feluku un pa Nīlu doties no skaļās pilsētas prom uz Al-Ažar (Al-Azhar jeb Al-Azhāra) parku, kurš ir viens no jaunākajiem parkiem Heliopolē. Al-Ažar ainavas noteikti aizkustinās visus dabas mīļotājus, kā arī no turienes var lieliski apskatīt Kairas musulmaņu pilsētas daļu.

Ir arī vērts apciemot vienu no vecākājiem zoodārziem pasaulē (uzbūvēts ap 100 gadiem atpakaļ) – Gīzas zoodārzu, kas atrodas tieši pretī Four Seasons viesnīcai.

Kornišē el-Nīl un Gezira salas promenādes arī ir ievērības cienīgi.

Maadi tuvumā atrodas vel viens, nedaudz atšķirīgs parks – Vadi Digla tuksneša parks. Tas ir 60 kvadrātkilometru rezervāts visiem, kuri dod priekšroku aktīvai atpūtai, piemēram, skriešanai, kalnu kāpšanai vai riteņbraukšanai. Dzīvnieku mīļotāji te atradīs lielisku iespēju putnu vērošanai, kā arī daudzas rāpuļu un briežu sugas.

Pārējās izpriecas

Ja vēlaties atslabināties un atpūsties no pilsētas dzīves, laipni lūdzam uz zirgu skriešanas sacīkstēm Gezira klubā vai slavenā Mena House golfa klubā, kur spēli var apvienot ar piramīdu aplūkošanu.

Ja Jums vai Jūsu bērniem senatnes artefakti jau ir apnikuši, tad tikai desmit minūšu braucienā no Gizas atrodas Kairas lielākie un labākie atrakciju parki – Dream Park un Magick Land. Papildus tam, tuvumā arī atrodas Sestā Oktobra Pilsēta, kuru arī ir vērts apskatīt.

Turklāt, Magic Land ir The Media Production City kompleksa, kurā ietilpst arī The Mövenpick Hotel, un kur var apskatīt Ēģiptes kinoindustrijas sasniegumus.