Ko apskatīt Ēģiptē

Piramīdas

Piramīdas

Ēģiptes apskates objekti ir visdažādāki, bet Gīzas piramīdas ir visslavenākais. Viens no Septiņiem pasaules brīnumiem, kurš laikam ir zināms pat tiem, kuriem intereses par Ēģipti nav. Turklāt, tas ir vienīgais no klasiskiem Septieņiem pasaules brīnumiem, kas joprojām pastāv, jo visi citi, sākot no Babilonas dārziem un beidzot ar Aleksandrījas bāku, tika izpostīti, sadedzināti vai izlaupīti. Tajā pašā vietā atrodas arī vēl viens slavenais arhitektūras piemineklis – Gīzas Sfinkss.

Al-Ažar mošeja

Liecība brīnišķīgai arābu zinātniskajai tradīcijas – Al-Ažar (Al-Azhar jeb al-Azhāra) mošeja ir vien no vecākām universitātēm pasaulē.

Musulmaņi tradicionāli nenošķir reliģiju, izglītību un politiku, tādēļ reliģiskās iestādes agrāk kalpoja arī par izglītības un zinātniskās domāšanas centriem. Pat iekarotāji no Osmaņu impērijas (modernā Turcija) nodemonstrēja lielu pietāti un cieņu pret šo mošeju, veicinot tās darbību. Al-Ažar mošejā kā tikai un vienīgi reliģiskā iestāde atdalījās pēc 1952. gada revolūcijas, kas sekmēja turpmāko universitātes attīstību, piesaistot daudzus studentus no visas Ēģiptes.

Kairas tornis

Kairas tornis (Burdž al Kaira) ir 185m augstā celtne, no kuras var apskatīt visu Kairu kopā ar Gīzas piramīdām. Tornis tika celts no 1954. g. līdz 1961.g., un tā forma simbolizē lotosa ziedu tā, kā to atspoguļoja sēnēģiptieši, jo tieši šis zieds tiek uzskatīts par Sēnas Ēģiptes simbolu.

Kairas pils un Muhameda Ali Pašas mošeja

Šī citadele tika celta Krusta karu laikā pēc valdnieka Saladina pavēles, bet mošeja tika pievienota krietni vēlāk – 1830. gadā, kad modernās Ēģiptes pamatlicējs, Muhameds Ali Paša, sāka tās celšanu par godu Tusun Pašam, savam dēlam, kurš mira 1816. gada. Pie Muhameda dzimtas piederēja arī Faruks I, pēdējais Ēģiptes karalis.

Faraonu ciemats

Ap 20 minūtēs no Kairas centra atrodas Faraonu ciemats – Senās Ēģiptes rekonstrukcija. ekskursija sākas ar laivas braucienu pa Nīlu, demonstrējot to, kā uz pasaules garākās upes krastiem dzīvoja dievi, valdīja faraoni un strādāja parastā tauta. Turpmak ir iespēja apskatīt vairākus muzejus, kas ir veltīti piramīdu celšanai, mumifikācijai, islāma un Ēģiptes vēsturei, moderniem un senajiem valdniekiem.

Ēģiptes muzejs

Ēģiptes Sēnlietu muzejs jeb vienkārši Ēgiptes Muzejs atrodas Midan Tahrir zonā un demonstrē visslavenāko Senās Ēģiptes artefaktu kolekciju, kas satur gan ikdienišķas lietas, tādas kā monētas un papirusa rakstus, gan arī svētos artefaktus no pašu faraonu apbedījumiem.