Sanpaulu: daudzas kultūras vienuviet

Sanpaulu ir Brazīlijas lielākā pilsēta un, kultūras ziņā, viena no bagātākajām pilsētām Dienvidamerikā. Laika gaitā imigranti no visas pasaules ieceļoja Brazīlijā, un daudzi no tiem apmetās tieši Sanpaulu, dibinot savus atsevišķus kvartālos.

Vēsture

Sanpaulu ciemats tika dibināts 1554. gada 25. janvārī – apustuļa Pāvela atgriešanās (konversijas) svētku dienā, kam par godu so vietu arī nosauca. 1616. gadā tika uzcelta pirmā Sanpaulu baznīca ar nodomu paātrināt vietējo iedzīvotāju, Tupi and Guarani indiāņu, kristianizāciju.

Pilsētas statusu Saupaulu ieguva 1711.g., un 19.gs. tika novērots ļoti straujš ekonomiskais izaugums, līdz ar ko arī pieauga ceļojumu uz Sanpaulu skaits. Šeit ieceļoja imigranti no Itālijas, Japānas un daudzām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm, piemēram, no Sīrjas un Libānas.

Tūrisms un kultūra

Sanpaulu jeb Sampa ceļošanas ziņā tiek novērtēta nepietiekami, un bieži vien tūristi pievērš uzmanību Riodežaneiro vai Salvadorai, izlaižot brīnišķīgu iespēju apmeklēt pilsētu, kur kultūru daudzveidīgums ir lielakais Dienvidamerikā.

Neļaujiet sev uzķerties uz pirmo iespaidu, jo no sākuma Sanpaulu izskatās kā vēl vieni cementa džungļi, taču, pavadot tur noteiktu laiku, Jūs sāksiet pamanīt atsevišķus kvartālus, kas arī sastāda Sanpaulu iekšējo skaistumu.

Runa šeit iet par nacionālajiem kvartaliem, katrs no kuriem ir atsevišķa, neliela, bet pilnvērtīga, pasaule. Tā, piemēram, Sanpaulu dzīvo leilākā japāņu kopiena ārpus Japānas, un viņu kvartālos ir atrodams viss, kas būtu raksturīgs austošās saules zemei – tradicionālie restorāni, tempļi, geišu kopienas, izkārtnes japāņu valodā un daudz kas cits. to pašu ir iespējams teikt arī par itāļu, ķīniešu, korejiešu un ziemeļbrazīlijas iedzīvotaju kvartāliem.

Vislabāk šī daudzveidība izpaužas pilsētas vēsturiskajā centrā, kur satiekas visu so kultūru pārstāvji. Kaut gan arhitektūras ziņā vecpilsēta nav īpaši ievērojama, festivālu laikā (un karnevāli te notiek katru gadu) tā ir labākā vieta, kur aplūkot visu tautību pārstāvjus un tradīcijas.

Tādējādi, apciemojot Sanpaulu, Jūs apciemosiet vairākas valstis un Brazīlijas apgabalus reizē! Turklāt, kā jau tika minēts, ceļotāji (bet ne tādu gudri tūristi, kā Jūs!) parasti izlaiž šo pilsētu, līdz ar to ielas un iestādes nebūs viņu pārplūdinātas, kas dod iespējas brīvākai atpūtai bēz bezgalīgām rindām.