Brazīlijas apskates objekti

Ko apskatīt Brazīlijā

Braziljas kultūras centrs

Kaut gan Brazilja (Brazīlijas galvaspilsēta) tika uzbūvēta pavisam nesen, 1956. gadā, tajā ir atrodami vairāki ļoti ievērojami apskates objekti. Viens no tiem ir Centro Cultural Banco do Brasil jeb Braziljas Bankas kultūras centrs, kur par pavisam nelielu samaksu ir iespējams apskatīt visdažādākus kultūras pasākumus un izstādes. Krievu mākslinieku gleznas, koncerti, filmas, lugas, kinofestivāli, fotogrāfiju izstādes un daudz kas cits. Programma mainās katru dienu, un Jūs vienmēr varēsiet atrast mākslu tieši sev.

Florjanopolisas pludmales

Florjanopolisā atrodas 42 pludmales, un nav brīnums, kas tieši šo vietu ir iemīļojuši tūristi, kas grib atpūsties pie jūras. Populāra arī ir aktīva atpūta un ūdens sporta veidi, tādi kā burāšana, sērfošana, niršana u.c. Kā arī citur Brazīlijā, visas pludmales ir aprīkotas pilnvērtīgai atpūtai – veikali, ēdieni, dzērieni, dušas, tualetes u.tml. No pilsētas centra līdz katrai pludmalei iet vairāki autobusi, bet, lai apskatītu to tālākus apgabalus, iesakām nomāt mašīnu.

Embu das Artes tirgus

Embu das Artes jeb vienkārši Embu atrodas uz dienvidrietumiem no Sanpaulu. Šī vieta visā Brazīlijā ir pazīstama kā valsts tradicionālās kultūras galvaspilsēta. Katru dienu tiek rīkots vietējo meistaru tirgus, kur ir iespējams nopirkt jebko, kas skaitās par tradicionālo mākslu – no rotām līdz māla podiem, no paklājiem līdz metāla traukiem, no vietejiem ēdieniem līdz primitīvisma stila gleznām – viss, ko tikai sirds var kārot.

Riodežaneiro parks

Papildus slavenājam karnevālam, Riodežaneiro ir zināma arī ar Jardim Botanico dārzu, kas strādā arī kā bioloģijas laboratorija. Ceļotajs šeit atradīs gan smilšainās pludmales, gan ēnainos mežus, gana augļu dārzus, gan arī citas ainavas – un viss tas vienuviet. Ja mīlat dabu vai vienkārši gribās nomainīt pilsētu uz kaut ko citādāku – droši dodaties uz Jardim Botanico .

Salvadoras karnevāls

Varbūt Riodežaneiro karnevals ir visslavenakais, taču Salvadoras festivāls ir vislielākais, saskaņā ar Gīnesa rekordu grāmatu. Tas ilgst veselu nedēļu un iesaista visus pilsētas iedzīvotajus. Parāde tiek iedalīt trijās plūsmās – Pelorinjo (Pelourinho) vecpilsētas grupa, kur pārsvarā piedalās cilvēki tradicionālajos tērpos, Kampo Grande (Campo Grande) ar sambas mūziķiem un Barra/Ondina plūsma ar moderno Brazīlijas mūziku.