Liepāja

Liepāja

Vietējie iedzīvotāji bieži vien dēvē Liepāju par pilsētu, kurā piedzimst vējš. Tas traucas pāri zilajiem viļņiem, pāri rūpnīcām un ostai, pāri modernām arhitektūras celtnēm, pāri vēsturiskām liecībām, turpinot savu ceļu cauri visai Latvijai.

No praktiskāka skatupunkta – tas arī padara Liepāju par izcilu vietu burāšanai un citu veidu aktīvai atpūtai uz ūdens

Liepāja tika uzcelta Latvijas dienvidrietumos, 220 km no galvaspilsētas Rīgas. No abām pusēm pilsētu ieskauj ūdens – no rietumiem Baltijas jūra, no austrumiem Liepājas ezers, pa vidu laižot Tirdzniecības kanālu, kas savieno abus krastus. Skaidrs, ka tāds izvietojums ūdens tuvumā ir ietekmējis arī pilsētas vēsturisko attīstību.

Mūsdienu Liepājas vēsture tiek skaitīta 19.gs. otrajās puses, kad, pateicoties dzelzceļa attīstībai, nozīmīga loma tika piešķirta rūpniecībai. To var pamanīt arī mūsdienu arhitektūrā, kur rūpniecības ēku akcenti vēl aizvien redzami pilsētas ainavā. Tranzīta ceļus nodrošina Liepājas osta.

Iedzīvotāju skaita ziņā Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā. Tas ir reģionālais centrs, kurā atrodas Liepājas Universitāte, teātris un daudzi citi kultūras un apskates objekti, piedāvājot izbaudīt vizuālo mākslu, mūziku, kā arī aktīvo atpūtu jūras pludmalēs.

Kā nokļūt Liepājā

No Rīgas līdz Liepājai – ar autobusu vai vilcienu. No Lietuvas pilsētām Palangas un Klaipēdas arī ir iespējams tikt uz Liepāju ar autobusu, bet no Travemindes Vācijā – ar prāmi. Ja Jums ir personīga lidmašīnā, tad 5 km attālumā no pilsētas atrodas Liepājas Starptautiskā lidosta.