Festivāli

Festivāli

Festivāļi Latvijā

Katru gadu Latviju pārpludina mūzikas un festivālu cienītāji. Lai Jums atvieglotu orientēšanos tika plašā koncertu un festivālu klāstā, mēs piedāvājam sarakstu ar visievērojamākajiem vasaras mūzikas un kultūras pasākumiem.

Piedāvājums ir tik plašs, ka savai gaumei kaut ko varēs atrast gan roka, gan popmūzikas, gan klasiskās mūzikas cienītāji, un protams arī tie, kuri vienkārši grib izbaudīt svinīgu festivālu gaisotni un atmosfēru.

Turklāt, festivālu programmas aptver ne tikai Rīgas apkārtni, bet arī citas vietas, visai Latvijai ļaujot izbaudīt festivālu prieku.

Katru gadu (un atsevišķos gadījumos pat biežāk) Latvijā notiek sekojoši festivāli:

un daudzi citi, kas nav ierobežoti tikai ar populāro vai rokmūziku. Notiek arī citu žanru mūzikas festivāļi, tādi kā Siguldas Opermūzikas svētki, kas tika uzsākti 1993. gadā ar nodomu attīstīt un popularizēt klasisko vokāla makslu Latvijā. Instrumentālās mūzikas piekritējiem pie sirds noteikti ies Saulkrasti Jazz festivāls, kurā var baudīt ne taikai vietējo džeza meistaru priekšnesumus, bet arī daudzas ārzemju zvaigznes, tādas kā The Syndicate un Freedoms Trio.

Balets

Nav iemesla arī domāt, ka Latvijas festivāli ir ierobežoti tikai ar mūziku. Katru gadu pavasarī Rīgā notiek Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, par kura daudzveidību visu izsaka šī pasakuma moto: “No klasikas līdz avangardam”. Tas tiek rīkots kopš 1996. gada un piesaista baleta meistarus no visas pasaules, kas dažkārt pārstav arī citus dejošanas stilus, piemēram, flamenko un džeza dejas.