Cēsu vecpilsēta

Cēsu vecpilsēta

Cēsis ir viena no apburošākajām Latvijas pilsētām un tā atrodas tieši Vidzemes sirdī.

Cēsu pils komplekss

Cēsu pilsēta ir atpazīstama ar slavenajām viduslaiku pilsdrupām, kas vienlaikus ar parku veido pilsētas lielisko un mīlestības pilno gaisotni.
Daudzkārt pārbūvētā un palielinātā Cēsu Jaunā pils savu patreizējo arhitektonisko imidžu ieguva 16. gs. sākumā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

Šis muzejs tiek atzīts par vienu no vecākajiem provinces muzejiem Latvijā. Kopš tā dibināšanas muzeja krājums daudzveidīgi atspoguļo Cēsu pilsētas un novada īpašo vietu un devumu Latvijas kultūras vēsturē.

Vecpilsētu ieliņu un namu šarms

Cēsu vecpilsētas bruģētās ielas ir tādas pašas, kādas tās bija viduslaikos, kas arī ir attiecināms uz celtnēm ar sarkaniem kārniņu jumtiem, slēgtiem pagalmiņiem un atjaunotām namu fasādēm.

Tūrisma informācijas centrs

Cēsīs tūristiem ir iespēja pasūtīt dažādas teatralizētās programmas, kuru ietvaros iespējams baudīt viduslaiku mielastu vai nogaršot vietējo alu, brūvētu Cēsu alus darītavā, kas ir viena no vecākajam Baltijā.

Sv. Jāņa baznīca

Netālu no pils atrodas Sv. Jāņa baznīca, kuras vēsture sniedzas 13.gs. beigās, kad tā kļuva par lielāko baznīcu Vidzemē. Kaut gan dievnams laika gaitā vairākkārt tika pārbūvēts, tas saglabāja savu varenumu un iespaidīgumu. Iekšā ir iespējams apskatīt Livonijas ordeņa mestru kapu plāksnes un ieklausīties ērģeļu skaņās, kas piepilda arī baznīcai pieguļošas vecpilsētas ieliņas.