Slēpes un ritenis

Kalni un ceļi Jūsu rīcībā!

Slēpošana

Latvija nav slavena ar saviem kalniem, tomēr kalnu slēpošana šeit ir viena no vispopulārākajām ziemas nodarbēm, un gandrīz vai katrā novadā ir atrodamas nobraucienu trases. Ir arī distanču slēpošanas trases, kur vienmēr ir iespējams ieraudzīt kādus aizrautīgus slēpotājus.

Lielākā daļa kalnu slēpošanas trašu ir labiekārtotas, apgādātas ar pacēlājiem, dodot iespēju ziemas priekus baudīt jebkāda vecuma cilvēkiem. Trasēs ir iespējams īrēt inventāru, izmantot ģērbtuvju un kafejnīcu pakalpojumus, kā arī bieži vien to tuvumā ir viesnīcas un īrējamas mājiņas. Profesionālu instruktoru padomi noteikti būs derīgi slēpošanas iesācējiem. Latvijas slēpošanas trašu asociācija kontrolē to, lai slēpošanas trases atbilstu kvalitātes prasībām.

Ar velosipēdu

Latviju var iepazīt arī braucot ar divriteni. Šajā gadījumā tavs ceļojums ir tikai tavās rokās – dodies, kur gribi, apstājies, kad gribi. Turklāt, braucot ar velosipēdu, dabas ainavas un apskates objekti ir apskatāmi labāk, nekā tos ir iespējams ieraudzīt no mašīnas, un no viena līdz otram, piemēram no Aglonas līdz Salacgrīvai, joprojām var tikt daudz ātrāk nekā kājām!

Velosipēdi Latvijā kļūst aizvien populārāki, un vismaz katram ceturtajam mūsu valsts iedzīvotājam pieder vismaz viens divritenis. Pilsētās attīstās veloceliņu tīkls un iespējas nomāt velosipēdus tiem, kuriem sava personīga nav. Latvijā ir daudz gan tradicionālu, gan elektronisku velosipēdu nomas punktu, kā arī šis pakalpojums tiek piedāvāts arī tūristiem daudzās viesnīcās un viesu mājās.

Braucot ar divriteni, neaizmirstiet par piesardzības pamatiem, tādiem kā atstarojošā veste un ķivere, un nekad neatstājiet divriteni nepieslēgtu. Vislabāk ir pieslēgt velosipēdu maksas autostāvvietā. Atcerieties: ja tas ir iespējams, pārvietojoties pa veloceliņu.

Latvijā populāras ir riteņbraukšanas sacīkstes – visi velosipēdu entuziasti var piedalīties kalnu velosipēdu sacīkšu seriālā SEB MTB vai arī Rīgas Velomaratonā.