Taizemes apskates objekti

Ko apskatīt Taizemē

Bangkokas kultūra

Vairākums tūristu savu iepazīšanos ar Taizemes apskates objektiem sāk no Bangkokas – valsts galvaspilsētas. Tā ir slavena ar saviem kultūras pieminekļiem un reliģijas artefaktiem, piemērām ar Dižo Pili tempļu kompleksu, kurš ir tik liels, ka tā apskatīšanai var veltīt visu dienu. Wat Phra Kaew templis ar slaveno Smaragda Budu, kā arī tas ir svētākais templis Taizemē. Citu nozīmīgo apskates objektu vidū ir Wat Pho un Wat Arun tempļi, kā arī Džima Tompsona māja, kur kādu laiku dzīvoja šis dižais uzņēmējs, kas gandrīz pats saviem spēkiem glāba Taizemes zīda ražošanas industriju no sabrukuma.

Visaka Buča festivāls

Visaka Buča (Visakha Bucha) ir reliģiskais festivāls, kas notiek mēness kalendāra sestajā mēnesi (maijā vai jūnijā) par godu Budam – viņā dzimšanai, apgaismībai un nāvei. Visaka Bucha ir budisma svētākā diena, kā arī UNESCO atzina to par “Pasaules Mantojuma Dienu”. Šī festivāla gaitā Taizemes budisti no rīta iet tempļos, lai noklausītos mūku sprediķi, kas saucas dhamma. Pēc saulrieta daudzi cilvēki ar svecēm rokās dodas svētceļojumā (Wian-Tian) uz vairākiem tempļiem. Daži dodas uz tuvākajiem tempļiem, un daži – uz tālākajiem vai pat vairākām svētvietām. Svētceļnieki nes sveces, trīs vīraka kociņus un ziedus – parasti tie ir lotosa ziedi. Viens no Visaka Buča rituāliem ir trīskārtēja apiešana ap galveno templi pulksteņrādītāja virzienā. Visaka Buča festivāls ir ideāls pasākums tiem, kuri grib iepazīties ar Austrumu reliģijām un to krāšņumu, kā arī iegūt neaizmirstamus iespaidus. Paši taizemieši uzskata, ka viens no labākajiem Visaka Buča festivāliem tiek rīkots Taizemes “Ziemeļu rozē” – Čanmajā.

Taizemes pludmales

Katru gadu Taizemes pludmales apmeklē miljoniem tūristu. Hua Hin ir vecākais kūrorts, kuru ap 1920.g. atklāja pats karalis Rama VII kā perfektu vietu atpūtai tiem, kas dzīvo Bangkokā vai netālu no tā. Pataja, Phuketa un Ko Samui tika atklāti krietni vēlāk – ap 1970.g. – tomēr tie jau ir paspējuši kļūt par visattīstītākajiem pludmaļu kūrortiem Taizemē.

Chumphon arhipelāgs arī piedāvā vairākas atpūtai piemērotas salas, no tūristu iemīļotām līdz gandrīz neapdzīvotām. Papildus tādām atpūtas vietām kā Ko Tao, Ko Nang Yuan un Ko Phangan uz arhipelāga atrodas arī 2 ūdens dabas parki – Mu Ko Nacionālais parks un Ang Thong Nacionālais ūdens parks.

Ko Čang mazliet atgādina Ko Samui, bet labāk ies pie sirds tiem, kas gribētu kājām doties pārgājienā pa Taizemi. Šajā ziņā viņam līdzīgs ir arī Ko Kut, kas gandrīz nav apdzīvots, bet arī piedāvā iespēju pašam izpētīt salas visgrūtāk pieejamus reģionus.

Taizemes daba

Taizemes daba

Kaut gan Taizemes tropiskie meži nav tik faunas un floras bagāti, kā tie ir Malaizijā vai Indonēzijā, ar te ir tūristu ievērības cienīgi objekti. Khao Yai Nacionālai parks ir pirmais dabas rezervāts Taizemē un tuvākais Bangkokai. Savvaļas tīģeri un ziloņi nav sastopami pārāk bieži, tomēr pietiekami daudz ir pērtiķu, briežu un eksotisku putnu. Khao Sok parka džungļi ir vēl iespaidīgāki, un tu ir iespējams arī pavadīt nakti pašā meža vidū.

Īpaša uzmanība būtu jāvelta Taizemes ūdenskritumiem, kuri ir atrodami gandrīz katrā reģionā. Heo Suwat Khao Yai parkā un 7 pakāpienu Erawan Kančanburi provincē ir vieni no vispazīstamākajiem, kaut gan pārējie, piemēram, 11 pakāpienu Pa La-u, nav nekādā ziņā sliktāki.