Čanmaja

Čanmaja:

Čanmaja jeb Čangmaja (angliski Chiang Mai) ir Ziemeļtaizemes neoficiāla un attiecīgas provinces oficiāla galvaspilsēta, kā arī Taizemes piektā lielākā pilsēta. Tā ir kalnu ieskauta vieta, kura ir daudz klusāka, mierīgāka un zaļāka, nekā valsts galvaspilsēta Bangkoka. Turklāt, Čanmajā dzīvo arī daudz vairāk ārzemnieku, kas padara šo vietu īpaši labvēlīgu tūrismam, jo vienmēr atradīsies kāds, kas gribē Jums kā tūristam palīdzēt, vai pat runās Jūsu valodā.

Zelta stūpa

Čanmajas slavenākais apskates objekts ir zelta stūpa – budisma svētvieta – kas labos laikapstākļos ir redzama gandrīz vai no jebkuras vietas pilsētā. Wat Phrathat Doi Suthep (stūpas nosaukums) atrodas 18 km attālumā no pilsētas uz Suthep kalna, 1073 m augstumā. Tā tika uzbūvēta 1383.g., Lanna Thai periodā, un leģendas vēsta, ka stūpas būvēšanas vietu izvēlējās speciāls zilonis, kuru sūtīja kalnos ar mērķi piemeklēt attiecīgu lokāciju. Atnākot Suthep kalnos, zilonis trīs reizes apgāja apkārt šai vietai, apgulās un nomira, kas tika izskaidrots ar to, ka šī lokācija ir īpaša.

No šī tempļa var apskatīt visu pilsētu, tomēr nekas netiek dots bez piepūlēm – pirms tam ir jākāpj vairāk nekā 300 pakāpieni, kas kopā ar retināto gaisu padara to par neparastu uzdevumu. Līdz ar to ir iespēja arī tikt līdz templim pa trošu dzelzceļu, kas maksā 20 batus (50 centi).

Jūnijā vai Jūlijā, kad notiek Visaka Buča festivāls, daudzi cilvēki veic svētceļojumu no zoodārza līdz šīm templim, kas parasti aizņem 4-5 stundas un dot tūristiem iespēju piedalīties neaizmirstamā un krāšņā svētceļnieku procesijā.

Doi Inthanon kalns

Dai Inthanon ir augstākais kalns Taizemē. Tas atrodas Čomthong rajonā, Čanmajas provincē, un tā augstums ir 2565 m virs jūras līmeņa. Otrā augstākā smaile šajā grēdā ir Daoi Hua Mot (2330 m). Doi Inthanon kalnā savu sākumu ņem daudzas upes, un tieši tur atrodas Bhumipol dambis.

Laiks uz Doi Inthanon ir slapjš un auksts visu gadu, it īpaši kalna galā, kur ziemā temperatūra krīt zemāk par 0 °C. Pat vasarā, kad pārējā Taizemē ir ļoti karsts, kalnos ir diezgan vēsi, līdz ar to tūristiem būtu jāsagatavo attiecīgas drēbes.

Taizemes masāža

Ja gribat izbaudīt īstu Taizemes masāžu, saprotams, ka labākā vieta tam ir pati Taizeme. Tomēr pašā valstī vislabākā Taizemes masāža ir izbaudāma tieši Čanmajā. Vislabākie veselības centri bieži vien atrodas netālu no viesnīcām, un papildus masāžai tur tiek nodrošināti ari citi ar veselību saistīti pakalpojumi, tādi kā skaistumkopšana, SPA procedūras, medicīniskā aprūpe u.tml. Čanmaja Jūsu izvēlei piedāvā arī vairākus masāžas tipus, tādus kā Austrumu masāža, Nanthikan masāža, Fah Lanna masāža un citi Taizemes masāžas veidi.

Čanmajas tempļi

Čanmaja

Kā arī citur Taizemē, Čanmajā un pilsētas apkārtnē ir ļoti daudz tempļu, vairāk nekā 300, un apmēram 12 no tiem ir vēsturiski un kulturāli īpaši svarīgi. Šie tempļi atspoguļo Lanna Thai, Burmas, Šrilankas un Mon arhitektūras stilus, liecinot par Ziemeļtaizemes bagāto kultūrvēsturi.

Neskatoties uz to, ka daudzi tempļi, kas atrodas uz populāriem tūristu maršrutiem, ir cilvēku pārpildīti, ir diezgan viegli sameklēt arī mazāk zināmus, bet ne mazāk iespaidīgus un ne tika stipri pārblīvētus kompleksus. Apskatot tempļus, ir jāatceras, ka tie nav tikai Taizemes apskates objekti, bet arī vietējo iedzīvotāju svētvietas, līdz ar to ir jābūt pietiekami pieklājīgiem. Ir ieteicams tērpties tā, lai kājas un pleci būtu aizsegti, kā arī pirms ieiet templī, ir jānovelk kurpes (kaut gan tas neattiecas uz tempļa pagalmu). Ir atļauts fotografēt relikvijas, bet, pirms fotografēt vietējos iedzīvotājus un it īpaši mūkus, būtu pieklājīgi uzprasīt atļauju.