Bangkoka: Indras dotā pilsēta

Bangkoka ir Taizemes galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta, kur dzīvo vairāk nekā 11 miljoni cilvēku. Kaut gan no pirmā skatiena Bangkoka var izskatīties kā pārblīvēta, karsta un piesārņotā vieta – neļaujiet šim iespaidam sevi maldināt. Šajā pilsētā Jūs atradīsiet Dienvidāzijas skaistākos tempļus un pilis, iespaidīgus kanālus, cilvēkiem pilnus tirgus un aktīvu naktsdzīvi. Citiem vārdiem – Bangkokā katram atradīsies vieta un izprieca.

Vēsture

Daudzus gadus Bangkoka bija tikai par nelielu tirdzniecības ciematu Čaoprejas upes piekrastē. Tā bija līdz 1782. gadam, kad karalis Rama I, pirmais Čakri dinastijas (kur valda arī šodien) karalis pasludināja Bangkoku par Siāmas (mūsdienu Taizemes) galvaspilsētu. Neskatoties uz to, ka oriģinālā Bangkoka jau nepastāv, tas mantojums un vēsture vienmēr paliks šajā vietā.

Taju valodā Bangkoka saucas Krung Thep, kas nozīmē “eņģeļu pilsēta”, kaut gan tas ir tikai saīsināts nosaukums. Pilnais variants ir viens no garākajiem toponīmiem (vietu nosaukumiem) pasaule:

Krung thep mahanakhon amorn ratanakosin mahintharayutthaya mahadilok popnoparat ratchathani burirom udomratchanivetmahasathan amornpiman avatarnsathit sakkathattiyavisnukarmprasit (กรุงเทพมหานคร อมรรัตนโกสินทร์ มหินทรายุธยามหาดิลกภพ นพรัตน์ราชธานี บุรีรมย์อุดมราชนิเวศน์มหาสถาน อมรพิมานอวตารสถิต สักกะทัตติยะวิษณุกรรมประสิทธิ์).

Šī nosaukuma latviskais tulkojums ir “eņģeļu pilsēta, diža pilsēta, Smaragda Budas māja, dieva Indras neieņemamā Ajutajas pilsēta, diža pasaules galvaspilsēta apveltīta ar deviņiem dārgumiem, laimīga pilsēta, pilna ar visu, kur stāv Karaliskā Pils, kura ir kā debesu mītnes, kur dzīvo reinkarnētais Dievs, Indras dotā un Višnukarnas uzbūvētā pilsēta”.

Kanāli

Viens no labākajiem veidiem, ka aplūkot Čaoprejas upi, ir pieteikties pilsētas kanālu tūrei. Vairākums laivu sāk Čaoprejas austrumu piekrastē un apceļo Tonburi rajona ūdeņus, apciemojot Wat Arun templi, Nacionālu karalisko kuģu muzeju un peldošo tirgu. Šāda tūre maksā apmēram 1000 Taizemes batus (25 EUR) un vairāk. Līdz ar to apstāv arī lētāki varianti, piemēram Čaoprejas ekspreša kuģis, kas ļauj izkāpt jebkur starp Thewet un Sathon pieturām, dodot apskatīt Bangkokas visinteresantākos apgabalus. No rīta ar laivu var tikt līdz Nontaburi, atpūsties tradicionālas pilsētas atslābinātajā atmosfērā un vakarā aizceļot pa kanāliem atpakaļ, apbraucot sastrēgumus.

Bangkokas vecpilsēta

Bangkoka

Bangkokas apskates vietu vairākums ir koncentrēts Rattanakosinas vecpilsētā. No vairāk nekā simts šeit esošajiem tempļiem visslavenākie ir Dižā Pils, Wat Pho un Wat Arun. Dižās Pils izmēri ļauj pavadīt tur visu rītu līdz pat otrajai dienas pusei, turklāt pils teritorijā atrodas arī Wat Phra Kaew – svētākais budisma templis Taizemē. Atšķirībā no pārējam svētvietām, tas arī sastāv nevis no vienas ēkas, bet ir tempļu komplekss, vienā no kuriem atrodas Smaragda Buda – vissvētākais Budas tēls Taizemē (kaut gan viņš arī nav lielākais). Ja dodaties uz eksotiskajiem galamērķiem, lai aplūkotu vēsturiskos un religiskos artefaktus – šīs Buda noteikti būtu viens no svarīgākajiem apskates objektu sarakstā.

Izklaides

Ja Jums pie sirds vairāk iet aktīvāka atpūta, iesakām tieši šim nolūkam uzbūvēto Ratchadapishek rajonu. Te var atrast boulinga centrus, kas darbojas arī kā naktsklubi, karaoke centrus, kas savienoti ar viesnīcām, slidotavas un daudz ko citu. Ratchadapishek ir pārsvarā mērķēts uz vietējiem iedzīvotājiem, bet, ja vairāk gribat atrasties ārzemnieku vidū, alternatīva atrodas Siāmas laukuma apkārtnē jeb Sukhumvit rajonā. Katru nakti Asia Hotel teātrī tiek doti vairāki priekšnesumi, ieskaitot mūziklus, kabarē un tradicionālā taju teātra dejas.