Indonēzijas apskates objekti

Ko apskatīt Indonēzijā

Borobudura

Indonēzijas apskates objekti Borobudura

Borobudura

Borobudura ir vēl viena budistu stūpa, kuru Indonēzijā ir daudz, bet tā nav vienkāršā svētvieta. Borobudura ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts un lielākā budisma celtne pasaulē. Precīzāk pat būtu teikt, ka tas ir stūpu komplekss – Borobudura sastāv no 9 platformām, uz kurām atrodas 2 672 paneļi un 504 Budas statujas, 72 no kurām aplenc galveno stūpu un atrodas zem reljefa kupoliem. Turklāt, aiz monumenta paveras skats uz daudziem aktīvajiem vulkāniem, kas tikai pastiprina šī kompleksa grandiozumu un episkumu. Tempļa reljefi un skulptūras arī nav novietoti tāpat vien, bet noteiktā secībā stāsta par Budas dzimšanu, dzīvi, apgaismības sasniegšanu un aiziešanu Nirvānā. Protams, lai šo stāstu nolasītu, ir jāsaprot budisma arhitektūras kanonus un tradīcijas, līdz ar to mazāk pieredzējušiem tūristiem ir ieteicams pasūtīt ekskursiju ar gidu, kas arī parādīs, kā šo monumentālo rakstu lasīt.

Hinduisma Jaunais gads Balī

Indonēzijas apskates objekti nyepi jaunais gads

Nyepi priekšvakara festivāls – Ogoh Ogoh figūras

Kaut gan Nyepi jeb hinduisma Jaunais gads tiek svinēts daudzviet, Balī festivāls ir viens no viskrāšņākajiem. Pats Jaunais gads notiek martā vai aprīlī, un tas ir zināms kā pilnīga klusuma diena, un visas svinības notiek dienu pirms šī datuma. Noteiktu laiku pirms visiem pasākumiem cilvēki izgatavo milzīgas dēmonu un citu mitoloģisko būtņu figūras, kas saucas ogoh ogoh, un Nyepi priekšvakarā rīko ar šīm figūrām gājienu pa pilsētas ielām – satriecošs pasākums, kuru nekādā gadījumā nav ieteicams izlaist.

Ir jāatceras, ka pats Jaunais gads ir diena, kad nekas nestrādā un tūristus arī prasa uzvesties pēc iespējas klusāk. Sakot “nekas”, mēs tik tiešām domājam gandrīz pilnīgi nekas – ne veikali, ne kafejnīcas, ne restorāni. Pēc tumsas iestāšanās visas gaismas tiek dedzinātas minimāli, un tiek sagaidīts, ka uz ielām un pludmalēs nebūs neviena cilvēka, ieskaitot tūristus. Vienīgais izņēmums – ārkārtas un nelaimes gadījumi. Lidostas un ostas arī nestrādā, un, tādēļ kā katru gadu precīzais Nyepi datums tiek noteikt tikai tuvāk pašām svinībām, aviokompānijas pārvieto ieplānotos lidojumus, ja tie iekrīt svinību dienā.

Pulau Weh daivings

Indonēzijas apskates objekti Pulau Weh daivings niršana

Pulau Weh zemūdens pasaule

Pulau Weh ir sala Sumatras ziemeļu daļā, netālu no Banda Aceh pilsētas. Bieži vien to sauc arī par Sabang, kaut gan tā ir tikai viena no salas pilsētām. Tūristu vidū šīs kūrorts ir zināms kā viena no pasaules daivinga jeb niršanas labākajām vietām. Viens piegājiens maksās ap 25 eiro, un vairāk nirsiet, jo zemāka paliks cena. Kopumā Pulau Weh atrodas apmēram 20 daivinga vietas, un visas no tām ir relatīvi brīvas no tūristiem (salīdzinot ar pārējo Indonēziju). Vietēja zemūdens pasaule ir gandrīz cilvēka neskarta un piedavā satriecošus skatus – no milzīgiem akmeņiem uz gludām smiltīm līdz vulkāniskajām klintīm un koraļļu dārziem. Gapand pludmale īpaši atšķiras ar savu faunu, jo tur mīt vairāki reti dzīvnieki, tādi kā klaunzivis, Uranoscopus scaber, rajas u.c. Labāku vietu daivingam būtu sarežģīti atrast visā Indonēzijā!