Goa

Goa: Eiropas atbalss Indijā

Goa tradicionālā virtuve

Vietēja virtuve pamatojas uz rīsiem, jūras veltēm un garšvielām

Goa ir štats Indijas rietumos, kas agrāk ir bijis Portugāles kolonija. Tā teritorija aizņem 3 700 kvadrātkilometru, un iedzīvotāju skaits pārsniedz 1,4 miljonu, un tomēr pēc Indijas mērogiem tā ir pavisam neliela teritorija. Goa ir viena no tūristu vidū populārākajām vietām Indijā, kuras bagātu vēsturi, indiešu un portugāļu kultūru savienojumu un skaistu arhitektūru katru gadu apbrīno ap 2,5 miljoniem tūristu, 400 000 no kuriem ir ārzemnieki.

Kultūra

Goa kultūru laika gaitā ietekmēja hinduisma un Eiropas katolicisma tradīcijas, kas visspilgtāk izpaužas šī eksotiska galamērķa ciematos. Īstenībā, ciemi ir šī reģiona sirds un dvēsele, un viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt te atpūtu, ir vienkārši doties uz dažādiem ciematiem pēc kārtas. Tūristu plūsma kopā ar sevi atnesa vēl vienu labu lietu – vairākums Goa ciematu ir tīri, uzkopti un var lepoties ar diezgan attīstītu infrastruktūru. Goa ir vienkārša un skaista vieta, kur ir patīkami pavadīt laiku un aplūkot vietējos apskates objektus. Pēdējā laikā uz dzīvi Goa pārcēlās daudzi mākslinieki no visas pasaules, dibinot daudzas mākslas izstādes, galerijas un muzejus. Viņi pārstāv visdažādākos stilus un virzienus, un mākslas atmosfēra uz Goa sekos Jums visur, lai kur Jūs neatrastos, bet it īpaši pilsētās.

Pludmales

Goa pludmale

Agondas pludmale

Goa ir viena no labākajām vietām Indijā, lai izbaudītu kvalitatīvu pludmales atpūtu. Šīs ir tikai dažas no pludmalēm, kuru kūrortā ir vairāk par 15:

  • Arambola pludmale – klusa un samērā neskarta vieta kūrorta ziemeļos, kas papildus skaistai dabai piedāvā arī plašas ūdenssporta iespējas, kvalitatīvu Austrumu masāžu un lielu pludmales tirgu
  • Palolem ir viena no skaistākajām pludmalēs visā Goa. Tās lagūnas ūdeņi ir vienmēr mierīgi pateicoties apkārt esošām klintīm. Patolem līcis ir ļoti līdzens un tā dziļums palielinās diezgan lēni, ļaujot kājām aiziet līdz pat 100 metriem jūrā
  • Andžuna pludmale – tuvākā Čaporas pilij, vēl vienam apskates objektam, un pazīstama pateicoties savai satriecošai koloniālā laikmeta arhitektūrai. ap 1960. – 1970.gg. Andžuna kļuva par daudzu hipiju otrajām mājām. Kaut gan laiki ir mainījusies, te joprojām var izjust to gadu atmosfēru, daļēji pateicoties trešdienās rīkotam krāmu tirgum.

Tempļi un baznīcas

Laikam nekur citur Indijā kristīgā un hinduisma kultūra nepastāv tik cieši blakus. Tempļi un baznīcas ir vēl viens ievērības cienīgs apskates objekts, kas vislabāk raksturo vietējo kultūru.

No vienas puses, Goa bieži vien sauc par baznīcu zemi – viena no portugāļu misijām bija kristietības izplatīšana, un baznīcu celšana kļuva par galveno nodarbību viņu celtniekiem. Vietējās baznīcas ir arī plaši pazīstamas ar to, ka saglabāja Vecās Pasaules šarmu, dodot iespēju ielūkoties sensenajā pagātnē.

No otrās puses, Mengeši ciematā atrodas viens no slavenākajiem hinduisma tempļiem – Šrī Mangeš Šantadurgai Prasanna, kura grandiozā struktūru katru gadu piesaista tūkstošiem apmeklētāju – gan tūristus, gan svētceļniekus. Turklāt, februārī vai martā (datums mainās katru gadu atkarībā no mēness kalendāra) te notiek Maha Šivaratri festivāls par godu dievam Šivam.