Kā pašam organizēt ceļojumu

Ceļojuma maršruta plānotājs

Neatkarīgi no tā, kur Jūs gribētu doties, rūpīga ceļojuma plānošana ir vissvarīgākais posms, par kuru jāpārūpējas vēl pirms tā uzsākšanās. Lai attiecīgi sagatavotos braucienam, mēs rekomendējam vērsties tikai pie pārbaudītām tūrisma aģentūrām ar labu reputāciju, jo tās nodrošinās Jūs ar visu nepieciešamu informāciju par Jūsu izvēlēto galamērķi, dokumentiem, transportu un citām īpatnībām, informācija par kurām būs Jums noderīga ceļojuma laikā. Turklāt, ja Jūsu galamērķa valstī rodas problēmas, tieši tūroperātors atbalstīs Jūs un palīdzēs tās atrisināt, noteiktos gadījumos arī kompensējot zaudejumus. Ir svarīgi atcerēties, ka tieši labas tūrisma aģentūras izvēle nodrošinās Jums kvalitatīvu ceļošanas pieredzi un pozitīvas atmiņas, kuras ilgs visu mūžu.

Galamērķis

Ceļojuma plānošana

Kā atrast sava ceļojuma galamērķi – šis laikam ir visveiglākais sagatavošanas posms, jo ceļojuma maršruts ir atkarīgs tikai no Jūsu velmēm. Gribat apciemot siltās zemes, piemēram, Ēģipti? Nekādu problēmu. Pie sirds vairāk iet sniegs un kalni? Laipni lūdzam Austrijā vai citā ziemas kurortā. Jā tomēr Jūs vel neesat izlemis, kur doties, bet ļoti gribas kaut kur aizceļot prom no ikdienas, mēs ieteicam sazināties ar profesionālām ceļojumu kompānijām, kuras varēs Jums ieteikt vislabāko visos aspektos galamērķi.

Ja tomēr pagaidām nav ceļojuma ideju vispār, iesakām ieskatīties mūsu galerijā. Tur Jūs atradīsiet foto no vairākām valstīm, kas, cerams, aktivizēs Jūsu iztēli un palīdzēs izvēlēties vislabāko galamērķi.

Dokumenti

Lūk te jau sākas nopietni jautajumi. Pirmkārt, vaicājiet savam tūroperātoram, kādi tieši dokumenti ir jāņem, jo katrā valstī to saraksts atšķirās. Turklāt, ja, ceļojot pa Eiropu, rūpes ir mazākas, jo Šengenas zona nodrošina ērtu un brīvu bezrobežu pārvietošanos, tad braucot, piemēram, uz Krieviju, ir jāzin, ka, lai izceļotu no valsts, Jums ir jābut derīgai vīzai. ar kuru Jūs iebraucāt valstī.

Ir arī citi gadījumi, kad, starptautisko konfliktu dēļ, ceļotājs, kas ir bijis vienā valstī, nevar iebraukt citā. Tā, piemēram, dažas arābu valstits nelaiž iekšā ceļotājus, kuriem pasē ir Izraēlas vīza, t.i. tos, kuri kādreiz bija ceļojusi uz Izraēlu. Tādēļ, lai nodrošinātu tūristus ar iespēju ceļot tur, kur viņiem gribās, Izraēlas valdība vīzas zīmoga vietā izdod atsevišķu dokumentu.

Pirms braukšanas ir svarīgi arī (un uz to Jums noradīs katra sevi cienošā tūrisma aģentūra) pārbaudīt savu pasi. Turklāt, runa te nav tikai par pases darīguma termiņu, kas arī ir svarīgs protams, bet arī par to, kā tas ietekmē Jūsu nepieciešamību noformēt citus dokumentus. Tā, piemēram, Latvijas pilsoņi drīkst braukt uz Taivānu bez vīzas, bet nepielsoņiem tā ir nepieciešama.

Transports

Ceļojuma plānošana nav iedomājama bēz attiecīga transporta izvēles. Priekš dažām valstīm transporta jautājums nav sarežģīts – no Portugāles līdz Amerikai, piemēram ir iespējams tikt vai nu ar lidmašīnu, vai ar kuģi, un pat tad ir jāizvēlas. Ko lai runāt par ceļojumu viena kontinenta ietvaros, kad izvelei ir pieejami:

  • lidmašīnas
  • kuģi
  • prāmji
  • autobusi
  • vilcieni

Katram transporta veidam ir savas priekšrocības, kā arī izvele ir atkarīga no galamērķa, līdz ar to pašam izvērtēt visas iespējas gandrīz vai nav iespējams. Tieši tādeļ šo smagu darbu uzņemsies Jūsu izvēlētais turoperātors, iesakot vislabāko variantu.

Ērtības un ātruma ziņā vislabākās ir lidmašīnas, bet tām ir fiksēts maršruts, t.i. nav iespējams pēc savas gribas apstāties ceļojuma vidū vai pat mainīt galamērķi. Ar autobusu to izdarīt ir vieglāk, bet arī tikšana no viena punkta līdz otrām aizņems vairāk laika.

Prāmji un kuģi ir daudzmaz vienlīdzīgi, tomēr dažkārt prāmji var arī transportēt Jūsu personīgo auto. Tomēr nav iemesla uztraukumam, ja tāda iespēja nav pieejama – gandrīz vai visos galamērķos var iznomāt mašīnu, un iekšzemes ceļošanai izmantot tieši to.

Tā bija runa par ceļošanu vienas valsts ietvaros, bet, ja apsriest vairākus galamērķus, iespējamo transporta kombināciju skaits paliek milzīgs, un te bez tūroperātora profesionālas komandas jau galā netikt. Līdz ar to, lai kur Jūs neplāntou doties, visizdevīgāk vienmēr būs prasīt šo jautājumu atrisināt savai ceļojumu kompānijai. Tā būs gan drošāk, gan ērtāk, gan izdevīgāk.

Ceļojumu aģentūras

Kā jau tika minēts, šis ir vissvarīgākais posms sava ceļojuma organizācijā. Pareizi izvēlēta tūrisma aģentūra izdara gandrīz vai visu darbu Jūsu vietā, un Jums atliek tikai izbaudīt atpūtu! Vienīgā lieta, ar kuru ceļojumu aģentrūras parasti nenodarbojas, ir Jūsu dokumentu noformēšana – pases pābaude un, nepieciešamības gadījumā, atjaunošana, vīzas iegādāšanās u.c. Neskatoties uz to, operātori būs priecīgi Jūms šajā jautājumā palīdzēt, sniedzot konsultācijas par visu šo dokumentu iegūšanu un noformēšanu, jo no tā lielā mērā ir atkarīga ceļojuma iespejamība vispār, Jūsu apmierinātība un tātad arī ceļojumu kompanijas reputācija. Tūrsima aģentūras atbalsts ir veiksmīgā ceļojuma garantija!

Mēs esam izpētījuši daudzas vietējā tirgus ceļojumu aģentūras, un attiecīgajā rakstā Jūs varēsiet atrast visu nepieciešamu informāciju, kas palīzēs izdarī vislabāko izvēli.