Hurgada: no zvejnieku ciemata līdz tūristu paradīzei

Kādreiz Hurgada bija navienam nezināms, neliels zvejnieku ciematiņš, kura vienīgā vērtība bija vairakas pludmales Sarkanās jūras piekrastē. Tagad no tiem laikiem nav atlicis gandrīz vai nekas – Hurgada ir izaugusi līdz tūristu vidū vispopulārākā kurorta Ēģiptē, piedāvājot ceļotājiem vairāk nekā 100 visdažādākās viesnīcas, daudzas no kurām atrodas pie tām pašām pludmalēm, kas Hurgadai atnesa slavu un atpazīstamību visā pasaulē. Katru gadu tūkstošiem tūristu izvēlas Hurgadu gan kā atpūtas vietu, gan kā bāzi ceļošanai pa Ēģiptes apskates vietām.

Izpriecas

Hurgada ir slavena galvenokārt ar savām pludmalēm un jūru. Iespejamas izpriecas sevī iekļauj akvalangismu (scuba diving), zemūdens peldēšanu ar masku (snorkeling), sērfošanu, burāšanu un ūdens slēpes. Ir iespēja arī izmēģināt laivu ar stikla dibenu, kas ļauj, pašam paliekot sausam, apskatīt zemūdens pasauli, zivis un korāļļus, visā to košumā.

Galvenais iemesls apmaklēt Hurgadu ir Sarkanā jūra, kura ir perfekti piemērota visu veidu zemūdens niršanai (daivingam). Neticami skaista koraļļu un tropisko zivju pasaule ir atrodama tikai 10 metru attālumā no pludmales. Turklāt, vietējie niršanas gīdi ir sava darba eksperti, kas nodrošinās Jums ērtu, drošu un neaizmirstāmu pieredzi.

Hurgada arī piedāvā daudzas aktivitātes, kuras vairs nekur nav pieejamas. Brauciens ar kvadrociklu caur Saharas tuksnesi, lai iedzertu teju kopā ar beduīniem? Nekādu problēmu. Zemūdens piedzīvojums krāsainajā koraļļu pasaulē? Kaut vai katru dienu. Ceļojums ar laivu uz neapdzīvotām Lielajām un Mazajām Giftunas salām? Kad vien gribat. Nav vērts braukt Hurgadā un visu laiku palikt savā viesnīcā – Jūs palaidīsiet garām iespējas, kuras ikdienā nav sastopamas.

Vakaros, pēc aktīvās atpūtas dienas, mēs iesakām pastaigāties pa promenādi ar tradicionālām kafeinīcām, veikaliņiem un bodēm. Blakus atrodas arī boulinga centra atpūtai kopā ar ģimeni, kā arī vairāki restorāni un tirdzniecības centri. Runajot par iepirkšanos, atcerieties: kaulējieties vienmēr un visur, izņemot resotrānus un aptiekas. Parasti tādējādi ir iespējams dabūt atlaidi līdz pat 75%. Ja tomēr Jums pēc dienas piedzīvojumiem vēl paliek spēki, tad atcertieties, ka nakts dzīve Hurgadā sākas diezgan vēlu, un naktsklubus arī ir iespejams atrast netalu no promenādes.